Ozan Tufan Antalyasporda Başarılı Olur Mu

Fenerbahçe’deki geleceği sürekli tartışılan Ozan Tufan için geçtiğimiz günlerde Fraport TAV Antalyaspor transferi gündeme geldi. Oyuncunun takas olacağı konuşuluyor.

Biz de bu sebeple kırmızı beyazlı takımı ve onun teknik direktörü Nuri Şahin’in Ozan Tufan’a olacak muhtemel katkısını mercek altına aldık.

Antalyaspor Yönetimi Riskin Karşılığını Aldı

Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Sezonu’nda birçok farklı senaryoya sahne olan ligimizde belki de en beklenmedik gelişmelerden bazıları Fraport TAV Antalyaspor’da yaşandı.

Takım sezona Türkiye’nin en önemli teknik direktörlerinden biri olan Ersun Yanal ile başlamıştı. Geçtiğimiz sezon takımın başına gelen teknik direktör Ersun Yanal, bu sezona da Fraport TAV Antalyaspor ile girdi.

Kırmızı beyazlı ekip sezona istediği gibi başlayamadı. Öyle ki Fraport TAV Antalyaspor’un ilk 10 haftada yalnızca 2 galibiyeti vardı.

Takımın bir şekilde rayına oturmayacağını gören Fraport TAV Antalyaspor’da yönetim, teknik direktör Ersun Yanal ile yolları ayırmaya karar verdi. Bu ayrılığın ardından kırmızı beyazlı Akdeniz temsilcisini teknik direktörlük koltuğu için birçok farklı adayın ismi geçti.

Bu adaylardan bazıları yabancı bazıları ise yerliydi. Özellikle yerli adayların birçoğu Spor Toto Süper Lig’in tecrübeli antrenörleriydi. Ancak Fraport TAV Antalyaspor, yeni teknik direktörü açıkladığında herkes küçük çaplı bir şok geçirdi. Zira bu isim, Türkiye Milli Futbol Takımları’nda senelerce forma giymiş olan Fraport TAV Antalyaspor futbolcusu Nuri Şahin idi.

Kariyerinde oynadığı takımlar bakımında Türkiye’nin gelmiş geçmiş en kariyerli futbolcusu olan Nuri Şahin, Liverpool, Borussia Dortmund, Real Madrid, Werder Bremen gibi dev kulüplerde edindiği tecrübeyi saha kenarında yansıtmaya karar verdi.

Bu karar çoğu kişi tarafından garipsenirken Fraport TAV Antalyaspor yönetimi hocasının arkasında durdu ve ortaya inanılmaz bir hikaye çıktı. Öyle ki an itibariyle devam eden Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Ahmet Çalık Sezonu’nda teknik direktör Nuri Şahin önderliğindeki kırmızı beyazlı Antalya ekibi en son mağlubiyetini aldığında takvimler 20 Ocak 2022’yi gösteriyordu.

O günden sonra çıktığı tam 14 maçta 1 kez bile mağlup olmayan Fraport TAV Antalyaspor’da Nuri Şahin yaptıklarıyla taraflı tarafsız herkesin takdirini kazanmayı başardı.

Ozan Tufan Nuri Şahin İle Yeniden Doğabilir

Ozan Tufan ile ilgili Fraport TAV Antalyaspor – Fenerbahçe haberleri çıktıktan sonra herkesin aklındaki ilk soru Nuri Şahin’in Ozan Tufan üzerinde nasıl bir etkisi olabileceğine dair idi. Kariyerinde yukarıda da adı geçen dünyaca ünlü birçok kulüpte oynayan ve Real Madrid’in kapısından geçmeyi başaran 2 Türk futbolcudan biri olan Nuri Şahin, Ozan Tufan’ın yaşadığı iniş çıkışların benzerlerini yaşadı.

Büyük sakatlıklar geçiren ve zaman zaman formunda düşüşler yaşayan Nuri, Ozan Tufan’a içinden geçtiği bu süreçte yardımcı olabilir. Eğer Ozan Tufan ve Nuri Şahin arasında bir teknik direktör – futbolcu ilişkisini dışında bir abi kardeş bağı kurulabilirse Ozan Tufan yeniden eski günlerine dönebilir.

Şehrin güzelliği ve futbol takımının sistemi düşünüldüğünde Ozan Tufan için bu transfer çok olumlu bir adım olabilir.