Ozan Tufan Maçın Ardından Açıklamasını Yaptı

Süper Lig’in 21’inci haftasında Aytemiz Alanyaspor ile karşı karşıya gelen Fenerbahçe ekibinin vazgeçilmez isimlerinden olan Ozan Tufan, maç ile ilgili bir açıklamada bulundu.

Süper Lig’in 21’inci haftasında Aytemiz Alanyaspor ile karşı karşıya gelen Fenerbahçe ekibi, maçın ardından mücadelenin hakem Ümit Öztürk tarafından iyi yönetilmediği ve Fenerbahçe’nin aleyhine kararların alındığı spor gündemine bomba gibi düştü.

Konuyla ilgili açıklama yapan isimlerden biri de sarı lacivertli ekibin kaptanı Ozan Tufan oldu. Topun rakip takımdan Mustafa Pekdemek’in eline çarptığını söyleyen yetenekli kaptan, VAR kayıtlarına bakılması gerektiğine dikkat çekti.

Sorumlu Biz Değiliz

Alanya sporcunun elinin topa vurmasının ardından penaltı verilmesi kararı gerektiğini vurgulayan sporcu, “Mustafa Pektemek de ‘Benim elime çarptı’ diyor. Hakem devam ediyor. Alanyaspor oyuncu ‘Elime çarptı’ diyorsa ve hakem VAR’a bakmıyorsa bunun sorumlusu biz değiliz” diyerek düşüncelerini açıkça belirtti.

Yapmış olduğu açıklamada söylenecek çok şeyin olmadığının da altını çizen Tufan, “Takım arkadaşlarımızın, taraftarlarımızın ne kadar üzgün olduğuna şahit olduk” ifadelerini kullandı.