Ozan Tufan Milli Formayı İstiyor

Acun Ilıcalı’nın takımı Hull City ile sezona fırtına gibi giren Ozan Tufan, takımının adeta dağıldığı West Bromwich Albion maçında sakatlanarak sevenlerini ve Hull City taraftarlarını korkutmuştu. Sakalığı sonrasında basına açıklamalar yapan oyuncu milli takım hedefini olduğunu söyledi.

Ozan Tufan

”Tüm Maçlarda Oynamak İstiyorum”

Championship’te takvimin çok sıkı olduğunu, maç temposunun çok yüksek olduğunu ve neredeyse 3 günde bir maça çıktıklarını belirten Ozan Tufan, 5 maçın geride kaldığını ve önlerinde 41 maçın olduğunu belirterek tempodan yana bir sorunu olmadığını ve bu 41 maçın tamamında forma giymek istediğini belirtti. “41 lig maçımız kaldı ve tüm maçlarda oynamak istiyorum. Sakat ya da cezalı olmadığım sürece hem fiziksel hem de mental olarak çok iyi olacağıma inanıyorum. Bunlar olursa tabii ki oynayamam.” diye konuşan Ozan Tufan fizik ve kafa olarak ise böylesine yoğun bir tempo için kendisini hazır hissettiğini sözlerine ekledi.

Ligde Hull City formasıyla 4 maça çıkan Ozan, Fenerbahçe ve Türkiye’de ki rolünden farklı olarak 8 numara ya da box to box denilen rolde oynamayıp Shota’nın sisteminde forvet arkasında kendisine yer bulmuştu. Bunun da etkisiyle 4 maçta 2 lig golüne ulaşan Ozan Tufan ayrıca lig kupası maçında da bir gole imza atmıştı. Ligin beşinci haftasında West Bromwich Albion takımına konuk olan Hull City’de teknik direktör Shota Arveladze, Ozan Tufan’a yine ilk 11’de forvet arkasında görev vermişti. Yüksek tempolu başlayan maçta Ozan 21. dakikada sakatlanarak oyundan çıkmak zorunda kalmış ve yerini Ryan Woods’a bırakmıştı.

Ozan Tufan Stefans Kuntz İle Konuşmamış

27 yaşında olan ve daha önce kariyerinde 65 kez milli takım formasını giyen Ozan Tufan gelen bir soru üzerine milli takım konusunu açtı ve “Tabii ki yeniden milli takımda olmak istiyorum. Şu ana kadar ülkem için 65 maçta sahaya çıktım. Bunun üzerine çıkmak istiyorum.” dedi. Fakat bunun sadece kendisine bağlı bir durum olmadığının farkında olduğunu belirten Ozan Tufan, “Milli takımda hala başarabileceğimiz şeyler olduğuna inanıyorum. Ancak Stefan Kuntz ile şimdiye kadar bir iletişimimiz olmadı.” diyerek aslında milli takımdan davet beklediğini açık açık vurgulamış oldu.

Daha önce U 17, U 18, U 19 yaş kategorilerinde de milli takım formalarını giyen başarılı orta saha oyuncusu A milli takım formasını giydiği 65 maçta ise 9 gole imzasını atmayı başarmıştı. Avrupa Şampiyonasında da forma giyme onurunu yaşayan oyuncu hem EURO 2016 hem de EURO 2020 maçlarında A milli takım formasını terletmişti. EURO 2016’da grupta 3 puan alan Türkiye’nin puan aldığı tek maç olan Çek Cumhuriyeti maçı 2 0 kazanılırken gollerden biri de Ozan Tufan’a aitti. Maçtaki diğer golse Burak Yılmaz’dan gelmişti.