Ozan Tufan Şimdi de İngiliz Radarında

Ozan Tufan bir süredir farklı takımların radarında idi. Yıldız oyuncuya yapılan herhangi bir resmi teklif bulunmuyor fakat her geçen gün oyuncunun farklı bir takımın radarına girdiğine yönelik haberler geliyor.

Şimdi ise Ozan Tufan için İngiliz basınında McCarthy’yi ara transferde Celtic’e satmaya hazırlanan Ada ekibinin, bu oyuncunun yerini Ozan’la doldurmayı planladığını haberleri yazıldı.

Palace’ın sacoutlarının bir süredir 25 yaşındaki milli futbolcuyu yakından izlediği biliniyor. Ozan’ın oyun ahlakı ve hırsı Premier Lig’de dikkat çekiyor. Crystal Palace’ın ocak ayında resmi teklif için Fenerbahçe’nin kapısını çalması bekleniyor.

Ozan Tufan’da Korona Virüs Oldu

Fenerbahçe’de bu sezon ön plana çıkan oyunculardan biri olan Ozan Tufan, 22 Aralık’ta yeni tip korona virüs (covid-19) testinin pozitif olduğunu açıklamıştı. Yıldız futbolcu 2020’nin son gününde tekrar test verecek. Çıkan sonuç doğrultusunda Ozan Tufan’ın bu hafta Fenerbahçe forması giyip giymeyeceği belirlenecek.

Fenerbahçe, 22 Aralık’ta yaptığı açıklamada 1 futbolcunun yeni tip korona virüs (covid-19) testinin pozitif çıktığı duyurulmuştu. Oyuncunun kim olduğu belirtilmezken bu açıklama sonrasında oyuncunun Ozan Tufan olduğu açıklandı.

Yıldız oyuncu Ozan Tufan resmi sosyal medya hesaplarından yeni tip korona virüs (covid-19) testinin pozitif çıktığını açıkladı. Başarılı futbolcu geçen hafta Çarşamba günü oynanan Başakşehir maçını kazandı. Fenerbahçe hafta sonunu ise bay geçirdi.

Sakatlıkları Bitenler Geri Döndü

Ozan Tufan’ın tekrar yaptıracağı yeni tip korona virüs (covid-19) testi negatif çıkarsa Kasımpaşa mücadelesinde oynayabilecek. Ancak bunun için yıldız oyuncunun doktor onayı alması gerekiyor. 25 yaşındaki oyuncu hastalık sürecini ise hafif bir nefes darlığı ile geçirdiği biliniyor.

Ozan ayrıca bu süreçte gerekli antrenmanı yapamamış olan Ozan detaylı bir muayeneden geçmesi gerekiyor. Önümüzdeki günlerde ki maçlara çıkıp çıkamayacağı bu muayene sonucunda belirlenecek. Fenerbahçe’nin orta sahasında olan eksiklikler nedeni ile Ozan Tufan’ın dönüşü kritik bir önem taşıyor.

Ozan Tufan’ın durumu hala belirsizliğini korurken takımda izolasyon ve tedavi sürecini tamamlayan diğer futbolcular ise takıma geri döndü.

Mbwana Samatta, Enner Valencia, Mauricio Lemos ve Tolga Ciğerci, 30 Aralık sahasında yapılan antrenmana katıldı ve tüm antrenman boyunca kaldı.

Antrenmanda sakatlanan Diego Perotti isr idmanın ilk bölümünde takımla çalışıp daha sonra bireysel tedavi ve çalışma sürecine devam etti.