Ozan Tufan’ın Talipleri Çoğalıyor

Ozan Tufan’a bir talip daha çıktı. Fenerbahçe’nin başarılı oyuncusu Ozan Tufan’ın talipleri giderek artıyor. Özellikle Fenerbahçe forması ile bu sezonda gösterdiği performansı ile dikkat çeken Ozan Tufan’ın her geçen gün talipleri artıyor.

Milli futbolcu için yine bir alman takımının takipte olduğu öğrenildi. Alman devi olan Bayern Münih’in Ozan Tufanı ikna etmek için çaba gösterdiği biliniyor.

25 yaşındaki futbolcunun ise kararı daha net değil. Fenerbahçe forması ile çizdiği başarılı grafik ile farklı yabancı takımların dikkatini çekmeye başladı.

Şimdiye kadar Almanya, İngiltere ve Fransa takımlarının Ozan Tufan için çalışmalara başladığı ve futbolcuyu yakından takip ettikleri biliniyor.

Ozan Tufan’ın ise çıkan bu haberler ile ilgili yapmış olduğu bir açıklama yok. Öte yandan Fenerbahçe yönetiminin de Ozan Tufan transferi ya da yabancı takımların hareketleri ile ilgili bir açıklaması bulunmazken yabancı takımların herhangi bir resmi adım atmadığı biliniyor.

Çıkan haberlere göre takımlar şu anda yıldız futbolcunun menajeri ile görüşüyor ve futbolcuyu takip ederek performansını izliyor.

İngiliz ve Fransız Takımlarından Sonra Alman Takımı

Fenerbahçe ile birlikte A Milli takımda göstermiş olduğu başarılı performansı ile göz dolduran ve yıldızı her geçen gün daha da kuvvetli parlayan Ozan Tufan’ı Leicester City’nin de takip ettiği daha önceki günlerde belli olmuştu.

Bir süredir Ozan Tufan’ı takip eden Premier Lig ekibinin Ozan Tufan transferi için Fenerbahçe’nin kapısını çalmaya hazırlandığı biliniyor.

Cengiz Ünder ve Çağlar Söyüncü’yü kadrosuna dahil eden Leicester’ın Ozan Tufan için de futbolcunun menajeri ile temasta olduğu haberleri gelmişti. Ancak İngiliz ekibinin işi kolay gibi görünmüyor. Yetenekli genç oyuncunun her geçen gün talipleri artış gösteriyor.

Ozan Tufan’ı Fransız takımı Lyon’un da takip ettiği bilinenler arasında. Fransız ekininde ilgilendiği yıldız futbolcu için ise Fenerbahçe yönetiminin herhangi bir tavır değişikliği bulunmuyor.

Fenerbahçe Taviz Vermiyor

Fenerbahçe Ozan Tufan’ın serbest kalma bedeli olarak yeni sözleşmesinde bedeli 20 milyon Euro olarak belirlemişti. Fenerbahçe’nin tıpkı Vedat’ta olduğu gibi Ozan Tufan’da taviz vermeyeceği düşünülüyor.