Ozan Tufan Takas Tekliflerinin Merkezinde

Türkiye’de Spor Toto Süper Lig’in sonuna geldiğimiz şu günlerde takımlar transfer çalışmalarına hız verdi. Ozan Tufan transfer marketinde ismi en çok geçenlerden biri oldu.

Fenerbahçe ile yaşadığı karmaşık sezonun ardından geleceği ile ilgili ne yapacağı merak edilen Ozan Tufan, bir süredir bilindiği gibi İngiltere’den gelecek haberi bekliyordu.

Zira oyuncumuz sezon başında kiralık olarak transfer olduğunu İngiltere Premier League ekiplerinden Watford ile içinde zorunlu satın alma opsiyonunun bulunduğu bir sözleşme imzalamıştı.

Bu sözleşmenin maddeleri gereğinde eğer Watford sezon sonunda İngiltere Premier League’de kalmayı başarabilseydi transfer gerçekleşecekti. Bu ihtimalde Watford kulübü Fenerbahçe’ye 7 milyon Euro bonservis bedeli ödeyip Ozan Tufan’ı kadrosuna kalıcı olarak katacaktı.

Ancak Watford’un bu sezon İngiltere Premier League’de gösterdiği felaket performansın ardından ne yazık ki opsiyon devre dışı kaldı. Geçtiğimiz haftalarda Watford’un küme düşeceği kesinleştikten sonra Ozan Tufan da menajeri ve ailesiyle birlikte kariyerindeki bir sonraki adımı nereye atacağını düşünmeye başladı.

Fenerbahçe Belirsizlik İçinde

Yıllardır Fenerbahçe forması giyen ve bir anlamda kulüple özdeşleşen Ozan Tufan, kariyerine büyük olasılıkla başka bir kulüpte devam edecek.

Sezon ortasında sarı lacivertli ekibe geri dönen ancak beklediği forma şansını bulamayan Ozan, hatırlanacağı gibi takımın dünyaca ünlü yıldızı Mesut Özil ile birlikte kadro dışı kalmıştı.

Bu kararı veren teknik direktör İsmail Kartal ve Fenerbahçe Yönetim Kurulu olmuştu. Kadro dışı kararından sonra Fenerbahçe’nin üst üste maçlar kazanması ve teknik direktör İsmail Kartal’ın kredisini bir anda fazlasıyla arttırmasıyla milli orta saha oyuncumuzun geri dönüş kapısı kapandı.

Ancak Fenerbahçe’nin gelecek sezonda hangi teknik direktörle başlayacağının meçhul olması yine de her şeyin olabileceği ihtimalini akıllara getiriyor. Şu anda basında yer alan haberlere göre Spor Toto Süper Lig 2022 – 2023 Sezonu için sarı lacivertli kulübün teknik direktörlüğü için en büyük adaylar Jorge Jesus ve İsmail Kartal.

İki teknik direktör arasında seçimini yapması beklenen Başkan Ali Koç, iddialara göre göreve kim gelirse gelsin bazı isimlerle yolların ayrılmasını istiyor.

Bu isimlerden biri Mesut Özil olurken diğeri ise ne yazık ki milli takımımızın da oyuncusu olan Ozan Tufan gibi gözüküyor.

Ozan Tufan Takasta Önerilecek İddiası

Hal böyle olunca Fenerbahçe ile sözleşmesi devam eden Ozan için türlü iddialar ortaya atılıyor. Bu iddialardan biri de Fenerbahçe’nin transfer etmek istediği Bünyamin Balcı için Fraport TAV Antalyaspor’a Ozan Tufan’ı takasta önereceği.

Geçtiğimiz günlerde yapılan görüşmede prensip anlaşmasına varılan Bünyamin Balcı’yı kadroya katmak isteyen sarı lacivertliler, Fraport TAV Antalyaspor’un 5 milyon Euro istemesi karşısında alternatiflere yöneldi.

Teknik direktör Nuri Şahin ile an itibariyle Spor Toto Süper Lig’de mükemmel bir performans sergileyen Antalya ekibi, bu teklife sıcak bakabilir. Milli takım döneminden tanıdığı Nuri Şahin’in elinde yeniden futbola dönmek ve Antalya’da yaşamak da Ozan için çekici olabilir.

Bakalım bu transfer hikayesi nasıl sonuçlanacak…