Ozan Tufan Transfer Dönemini Bekliyor

Acun Ilıcalı’nın 2022 23 futbol sezonunun başında Fenerbahçe’den bonservisiyle birlikte Hull City AFC kadrosuna kattığı Ozan Tufan takımdan ayrılmaya hazırlanıyor. Büyük umutlarla geldiği İngiltere’de Shota Arveladze’nin ayrılmasından sonra ilk 11’deki yerini kaybeden milli oyuncunun yakın çevresine takımda kalmak istemediğini söylediği öğrenildi.

Hull City

Ozan Tufan Shota Arveladze’nin Prensiydi

Acun Ilıcalı, Hull City AFC’yi 2021 22 sezonunun ortalarında satın aldığı sırada takım Championship’te kümede kalma mücadelesi veriyordu ve düşme hattının içerisindeydi. Acun Ilıcalı takımı satın altıktan sonra takımın başına, Türk futbolseverlerin yakından tanıdığı, ülkemizde Trabzonspor formasıyla gol krallığı yaşamış olan ve devamında da hoca olarak ülkemizde çalışmış olan Gürcü teknik adam Shota Arveladze’yi getirdi. Bu hamlenin ardından Hull City AFC üst üste aldığı süpriz puanlarla ligde kalmayı başardı ve Acun Ilıcalı da Shota Arveladze de Hull City AFC taraftarının sevgilisi oldu.

2022 23 futbol sezonuna daha büyük hedeflerle ve yine Shota Arvaladze önderliğinde girdi Acun Ilıcalı’nın takımı. Özellikle Türkiye kaynaklı çok sayıda transfere imza atan İngiliz ekibi kadrosuna iki de Türk futbolcu kattı. Antalyaspor’dan Doğukan Sinik ve Fenerbahçe’den de Ozan Tufan. Neredeyse ilk haftalardan itibaren Ozan Tufan, Gürcü teknik adamın vazgeçilmesi oldu. 4 2 3 1 formasyonunda forvet arkası 10 numara rolünde görev verdi Ozan’a Gürcü teknik adam.

Sezona Hull City AFC de Ozan Tufan da oldukça iyi başladı. Ozan Tufan ilk haftalardan itibaren skor katkısı sunarken Hull City AFC de az pozisyona girse de yüksek verimlilikle skor üretiyor ve ilk 3 4 hafta boyunca ligin zirvesini zorluyordu. Ancak ilk mağlubiyetle birlikte işler Hull City AFC için tersine döndü. İlk mağlubiyetin ardından adeta galibiyeti unutan takım üst üste puan kayıpları yaşadı ve kısa süre öncesine kadar zirve mücadelesi yaparken kendisini bir anda düşme hattının hemen üzerinde buldu. Bu süreçte Shota Arveladze ne yaptıysa olmadı ve sonunda Gürcü teknik adam ile İngiliz ekibi yolları ayırmak zorunda kaldı. İşte Ozan Tufan için de asıl kötü gidiş bu ayrılıktan sonra başladı aslında.

Ozan Tufan

Andy Dawson da Liam Rosenior da Yedek Bıraktı

Hull City AFC, Gürcü teknik adamdan boşalan koltuğu ilk etapta yardımcı hocası Andy Dawson ile doldurdu. Andy Dawson, ilk etapta Ozan Tufan’ı direkt yedeğe çekmese de görev bölgesini değiştirdi ve onu savunmanın önüne koydu. Bir iki maç sonra ise Ozan Tufan kesik yedi ve yedek kulübesinde yer bulabildi kendisini. Hull City AFC Andy Dawson birlikteliği de uzun soluklu olmadı ve Andy Dawson eski görevine geri dönerken takımın başıma Liam Rosenior getirildi. Liam Rosenior da ilk maçtan itibaren Ozan Tufan’ı yedek bıraktı ve hiç ilk 11’de düşünmedi. Bu gelişmelerin ardından ise milli oyuncu şimdi transfer dönemini ve kendisine gelecek teklifleri bekliyor.