Şenol Güneş Ozan Tufan’ı Yalanladı

Beşiktaş’tan Ozan Tufan ile ilgili resmi açıklama geldi ve siyah beyazlı camianın yeni teknik direktörü Şenol Güneş, Ozan Tufan için bir girişimlerinin olmadığını belirtti. Beşiktaş sezona Fransız teknik adam Valerien Ismael ile başlamış ancak sonrasında Fransız teknik adam ile yolları ayırıp eski hocası Şenol Güneş’i yeniden takımın başına getirmişti.

Şenol Güneş’in Beşiktaş’ın başına geçmesinden kısa bir süre sonra ise 2022 Katar Dünya Kupası nedeniyle Süper Lig, her zamanki zamanından daha erken bir tarihte devre arası tatiline girdi, haliyle de spor gündemini Dünya Kupası ile birlikte transfer haberleri oluşturmaya başladı. Son zamanlarda Ozan Tufan ile ilgili en çok çıkan haber de Şenol Güneş’in eski öğrencisinin Beşiktaş’a almak istediği haberiydi.

Şenol Güneş İsterse Olur Deniyordu

Beşiktaş takımı 2022 23 futbol sezonu öncesinde çok ciddi transferlere imza attı dahası bu transferlerin neredeyse tamamını sezon öncesi hazırlık kampına yetiştirdi, haliyle de camiada beklenti de büyüktü; ancak Fransız teknik adam Valerine Ismael beklentileri karşılayamadı ve yerine Şenol Hoca geldi. Beşiktaş’ın çok güvendiği bir isim olan tecrübeli teknik adam daha önce hem ligde hem de Avrupa’da büyük başarılar yaşatmıştı siyah beyazlı camiaya. Bunun etkisiyle Beşiktaş’ta Şenol Hoca’ya karşı büyük bir güven ve saygı mevcut. Lig ortasında takımın başına geçmeyi kabul eden ve kendi kurmadığı bir kadro ile şampiyonluk mücadelesi verecek olan Şenol Güneş için devre arasında transfer yapılacağı zaten biliniyor. Bu bağlamda Şenol Hoca’yı memnun etmek isteyen yönetim transferde rotayı tamamen hocanın isteklerine göre belirleyecek.

Bu unsurlar bir araya gelince de Ozan Tufan ve Beşiktaş haberleri Şenol Güneş üzerinden oldukça fazla yer almıştı spor basınında. Ozan Tufan kariyerinin en parlak günlerini tecrübeli hoca ile yaşamıştı çünkü. Bu sene başında Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu Hull City AFCye transfer olan milli oyuncunun son haftalarda yedek kalması sebebiyle ara transfer döneminde takımdan ayrılma ihtimalinin hayli yüksek olduğu da yine yazılıp çiziliyordu. Hatta bir dönem oyuncunun adı Galatasaray ile de anılmıştı. Şenol Hoca’nın istemesi halinde daha önce Türkiye’ye dönmeye pek de sıcak bakmayan Ozan’ın kararını değiştirebileceği ve dahası Beşiktaş yönetiminin de girişimlere başlayacağı öngörülüyordu.

Şenol Güneş

Şenol Hoca Nokta Koydu

Son birkaç günde Ozan Tufan ve Beşiktaş haberleri iyice artmıştı ki siyah beyazlı camianın tecrübeli, teknik adamı bu haberlere noktayı koydu. Tecrübeli teknik adam Ozan Tufan’a yönelik bir girişimleri olmadığını açıkça belirtti. Bu konuda ilk kez resmi bir açıklama gelmiş oldu böylelikle. Bu açıklamanın ardından artık basında Beşiktaş ve Ozan Tufan haberleri göremeyeceğiz muhtemelen ama diğer yandan Ozan Tufan’ın İtalya’ya transfer olacağına dair haberlerin artacağını öngörmek için de kahin olmaya gerek yok. Transfer sezonu kapanana kadar Ozan Tufan ile ilgili bol bol haber göreceğiz belli ki hem İngiliz hem de Türk basınında.