Ozan Tufan’dan Bir İngiltere Seferi Daha

Bu sezonun başında Fenerbahçe’den deyim yerindeyse karga tulumba bir biçimde Watford’a şartlı satın alma opsiyonuyla gönderilen Ozan Tufan, devre arasında Sarı Lacivertli kulübe geri dönmüş ve İngiliz ekibinin küme düşmesiyle birlikte Ada defterini geride bırakmıştı. Yetenekli oyuncu Mesut Özil ile birlikte İsmail Kartal ile tartışınca kadro dışı bırakılmış ve o günden itibaren Fenerbahçe ile olan bağları tamamen kopmuştu. Bu gelişmeden sonra adının yazılmadığı kulüp kalmayan orta saha oyuncusuna şimdilerde Türk yatırımcı Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu Hull City’nin talip olduğu konuşuluyor.

Eski Defterler Açılıyor

Bu sezon kariyerinin en kötü dönemlerinden birini yaşayan Ozan Tufan, deyim yerindeyse ne tavşana ne de tazıya yaranamadı ve bu durum oyuncunun kariyerinde resmen bir çöküş anlamına geldi.

Geçen sezon Süper Lig’de Fenerbahçe adına en parlak performansı sergileyen oyunculardan biri olan Ozan, bu sezonun başında Teknik Direktör Vitor Pereira tarafından istenmemiş ve İngiltere Premier Lig ekiplerinden Watford’a kiralık olarak gönderilmişti.

27 yaşındaki orta saha oyuncusunun sözleşmesinde yer alan maddeye göre Watford eğer ligde kalırsa Ozan Tufan’a 7.5 milyon Euro gibi bir bonservis bedeli ödenecek ve oyuncu İngiliz temsilcisinin kalıcı oyuncusu olacaktı. Ancak işler hiç beklenildiği gibi gitmedi, Ozan Tufan beklentilerin çok altında kaldı ve Sarı Siyahlı ekip oyuncuyu Fenerbahçe’ye geri gönderdi.

Fenerbahçe’ye döndükten sonra İngiltere’de idman yemiş olmasıyla birlikte kendini geliştirdiği düşünülen Ozan adına da her şey çok kötü gitti. Oyuncunun kiloları yine konuşulmaya başlandı, sahadaki performansı çok kötüydü ve son olarak Teknik Direktör İsmail Kartal ile yaşadığı tartışma onun ipinin kesilmesine neden oldu.

Konyaspor ile oynanan maçtan bu yana Mesut Özil ile birlikte bireysel çalışmalar yapan 27 yaşındaki oyuncunun adı o tarihten bu yana pek çok kulüple anıldı. Ozan’ın hangi kulübe transfer olacağı bilinmez ama bilinen tek şey Fenerbahçe ile olan bağlarının tamamen kopmuş durumda olduğu.

Hull City İddiaları

Bununla birlikte yetenekli oyuncu gerçekten bir şekilde kendine talip bulabiliyor ve ona talip olan son ismin İngiltere Championship Ligi ekiplerinden Hull City olduğu iddia ediliyor. Türk televizyoncu ve yatırımcı Acun Ilıcalı tarafından bu sezonun ikinci devresinde satın alınan İngiliz temsilcisinde Türkiye’de top koşturan oyunculara ekstra bir ilgi bulunuyor.

Acun Ilıcalı’nın Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ile olan yakın ilişkileri de düşünüldüğünde bu transferin gerçekleşmesi imkansız değil. Bununla birlikte Hull City’nin Lille’den ayrılan Burak Yılmaz’ı da kadrosuna katmak istediği basında yer alan iddialar arasında.

Ozan Tufan kariyerinin artık ciddi bir bölümünü geride bıraktı ve yetenekli bir oyuncu olup olmadığı tartışılıyor. Oyuncuyla alakalı net olan bir durum varsa o da kendi kariyerine ne yazık ki kendi yazık ettiği.