Ozan Tufan’ı Hocası İstememiş

Bu sezonun başında istenmeyen adam ilan edildiği Fenerbahçe’den hayali olan Ozan Tufan, İngiltere Premier Lig’in yolunu tutmayı başarmıştı. Hayal ettiği yer olan İngiltere’nin en köklü kulüplerinden birisi olan Watford’a satın alma opsiyonuyla kiralık olarak gönderilen 26 yaşındaki orta sahanın İngiltere kariyeri pek de uzun sürmedi. Ara transfer döneminde Fenerbahçe’ye tekrar geri dönen Ozan ile alakalı İngiltere kaynaklı haberler yeni teknik direktörün Ozan’ı istemediğini iddia ediyor.

Yaramayan Tecrübe

Geçtiğimiz sezon Fenerbahçe’nin en iyi performans gösteren oyuncusu olan Ozan Tufan, sezon sonunda yaşanan hayal kırıklığının kendisine kesilmekten kurtulamamıştı. 26 yaşındaki orta saha kariyerinin en iyi sezonunu geçirmesine rağmen toksik ortamın temizliği gerekçesiyle takımdan gönderilmişti.

Aynı zamanda Watford’ın Ozan’a talip olması oyuncunun takımdan ayrılmasını daha da kolaylaştıran bir etmen oldu. Hem Fenerbahçe’nin 7 milyon 500 bin Euro gelir elde etme şansı doğdu hem de Ozan hayalini gerçekleştirme şansını buldu.

Ozan hayali olarak nitelendirdiği İngiltere’ye gitmeyi başarsa da Ada’da tutunmayı başaramadı. İngiltere Ligi’nin çok yüksek temposuna ayak uyduramayan Ozan aynı zamanda Watford’ın kötü atmosferinden de ister istemez etkilendi. Bu sezon küme düşme konusundaki en net adaylardan birisi olan Watford, yönetimsel olarak da sık sık teknik direktör değişikliğine giden bir kulüp. Nitekim Ozan Türkiye’ye dönmeden önce Claudio Ranieri ile yollarını ayıran Arılar, Roy Hodgson ’ı göreve getirmişti.

Hodgson’ın Ozan’ı takımda görmek istemediği ve Ozan yerine bir oyuncu alınmasını istediğini iddia eden haberler basına yansırken,26 yaşındaki orta sahanın Türkiye’ye nasıl döndüğü de hâlâ açıklanmış değil.

Belirsizlik

Fenerbahçe’nin yönetimindeki plansızlığın en net tasavvurlarından birisi olan Ozan Tufan’ın dönüşünün nasıl gerçekleştiğine dair bir bilgi yok. Fenerbahçe cephesi oyuncunun Watford ile olan sözleşmesinin devam ettiğini iddia ediyor. Watford ise direkt olarak sözleşmenin feshedildiğini ve Ozan ile alakalı başka bir tasarruf olmayacağını dile getiriyor.

Hatırlanacağı üzere Ozan ile alakalı yapılan ilk anlaşma, eğer Watford Premier Lig’de kalmayı başarabilirse opsiyon devreye girecekti. 7 milyon 500 bin Euro tutarında belirlenen zorunlu bonservis bedeli de kümede kaldıktan sonra ödenecekti.

Ancak şu an zaten ne Watford kümede kalabilecek gibi görünüyor ne de Ozan sadece 6 aylığına Fenerbahçe’ye dönmüş gibi duruyor. Fenerbahçe taraftarı birçok farklı bölgeye transfer beklerken geçici teknik direktör İsmail Kartal’ın isteği üzerine gelen Ozan Tufan’dan başka bir oyuncunun alınmaması ise büyük bir hayal kırıklığı yarattı.

Fenerbahçe, Konferans Ligi dışında hiçbir alanda istediği performansları sergileyemedi ve iki alanda havlu attı. Avrupa macerasının da başarıyla tamamlanabileceğini söylemek hem bu performans hem de arada açılan makas nedeniyle pek gerçekçi görünmüyor. Ozan Tufan’ın geleceği ise artık daha belirsiz ve oyuncu ister istemez eleştirilerin hedefi olmaktan kurtulamıyor.