Ozan Tufan’ın Menajeri İddiaları Yalanladı

2021/2022 sezonunun başında Fenerbahçe’den ayrılan ve kiralık olarak İngiltere Premier Lig temsilcilerinden Watford’ın formasını sırtına geçiren Ozan Tufan, basının gündeminden düşmüyor. 26 yaşındaki orta sahanın geçtiğimiz haftalarda oynanan West Ham United maçında kötü bir performans göstermesinden sonra Watford tarafından üstünün çizildiği ve İngiliz temsilcisinin oyuncuyu Fenerbahçe’ye geri göndereceği iddia edilmişti. Watford’ın Ozan’ın genel performansından memnun olmadığı ve bu nedenle Sarı Lacivertli kulüple Ozan Tufan’ın transferi sürecinde imzalanan kiralama anlaşmasının iptal edileceği iddia edilmişti ancak Ozan Tufan’ın menajeri Mirsad Türkcan bu iddiaların gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

Ozan Tufan Watford’da Kalıyor

2020/2021 sezonunda Fenerbahçe formasıyla özellikle Süper Lig’de gösterdiği performansla birlikte parlayan Ozan Tufan, Fenerbahçe’deki yeni yapılanma ve kendisinin de İngiltere’de top oynama hayalini neticesinde Premier Lig’in köklü temsilcilerinden Watford’ın yolunu tutmuştu. Fenerbahçe’den Watford’a şartlı zorunlu satın alma opsiyonuyla kiralık olarak giden Ozan Tufan’ın Premier Lig’e uyum sürecinde gösterdiği performans tartışmalara neden olurken, en son West Ham United ile oynanan ve farklı mağlup olunan lig maçında sahaya ilk 11’de çıkan Ozan’ın performansı eleştiri almıştı.

Ozan Tufan’ın temposunun İngiltere’nin temposu karşısında yetersiz kaldığı ve oyuncunun Watford’da faydalı olamayacağına dair eleştirilerle birlikte basına yansıyan son haberlerde Watford’ın da paralel bir düşüncede olduğu ve oyuncunun kiralama mukavelesini iptal ettirmek üzere Fenerbahçe ile temasa geçtiği iddia edilmişti.

Konuyla ilgili basında spekülasyonların artmasıyla birlikte Ozan Tufan tarafından bir açıklama yapılması zorunlu hale geldi ve Ozan’ın menajeri Mirsad Türkcan yaptığı açıklamada 26 yaşındaki orta sahanın Watford’dan gönderileceğine dair iddiaların gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

Ozan Tufan’ın teknik direktör Claudio Ranieri ile birlikte uyumlu bir çalışma içerisinde olduğunu ve takımın hedeflerine ulaşabilmesi adına yoğun bir biçimde antrenmanlara devam ettiğini ifade eden Türkcan, Ozan’ın İngiltere’de mutlu olduğunu ve kariyerine odaklandığını duyurdu.

Watford Kümede Kalırsa Satın Alma Opsiyonu Devreye Girecek

Mirsad Türkcan yaptığı açıklamalarda Ozan Tufan’ın Fenerbahçe’den Watford’a giderken mukavelesine eklenen şartlı zorunlu opsiyon konusuna da netlik getirdi ve Watford’ın sezon sonunda Premier Lig’de küme düşmemesi durumunda Ozan Tufan’ın satın alma opsiyonunun devreye gireceğini açıkladı.

Ozan Tufan, eğer Watford kümede kalmayı başarırsa transfer olduğu süreçte ifade edilen rakam olan 7 milyon 500 bin Euro karşılığında Watford’ın bonservisli oyuncusu olacak.

Bu sezon Watford formasıyla birlikte toplamda 9 resmi maça çıkan Ozan Tufan, bu maçlarda toplam 439 dakika süre alabildi. Takımıyla birlikte oynadığı 9 maçın 3’ünde sahaya ilk 11’de çıkan Milli oyuncu, bu maçların hiçbirisinde skora katkı sağlayamadığı için de eleştirilmişti.

Ozan’ın geleceğini yakından ilgilendiren kümede kalma durumuyla alakalı ise Watford’ın çok iyi bir durumda olmadığını söylemek yanlış olmaz. Arılar, oynadığı son 6 lig maçının tamamında sahadan mağlup ayrıldı ve küme düşme hattının bir sıra üstüne kadar geriledi.