Ozan Tufan’ın Takımı Yine Mağlup

2020/2021 sezonunda Fenerbahçe’de gösterdiği başarılı performansla birlikte hayallerinin ülkesi olan İngiltere’nin yolunu tutan ve İngiltere’nin köklü temsilcilerinden Watford’da forma giymeye başlayan Ozan Tufan’ın gittiği günden beri yüzü gülmüyor. 26 yaşındaki orta sahayla alakalı tartışmalar bitmek bilmezken, Watford’ın istikrarsız oyunu ve savunmadaki problemleri Sarı Siyahlı takımın sahadan puanla ayrılmasına engel oluyor. Arılar, oynadıkları en son maçta Antonio Conte’nin takımı Tottenham’a mağlup olarak kötü gidişatını sürdürdü.

Ozan Tufanlı Watford Kazanamıyor

İngiltere Premier Lig’in köklü temsilcilerinden Watford’ın yüzü gülmüyor. Sezon başında temsilcimiz Ozan Tufan’ı satın alma opsiyonlu olarak Fenerbahçe’den kiralayan Sarı Siyahlı takım, bu sezon ligde resmen kâbus görüyor.

Sezona Xisco Munoz yönetiminde başladıktan sonra İngiltere’de pek alışıldık olmayan bir biçimde teknik direktör değişikliğine giden Arılar, 7’inci haftada oynanan Leeds United maçından sonra takımın başına Leicester City’de kazandığı efsanevi şampiyonlukla bilinen Claudio Ranieri’yi getirmişti.

İtalyan teknik direktör yönetiminde daha yukarı sıralara yükselmeyi hayal eden takım için işler hiç de istenildiği gibi gitmedi. Ranieri’nin gelişinden bu yana geçen 14 haftada 3 maç Koronavirüs nedeniyle ertelenip oynanamazken, geriye kalan 11 maçın 9’unda sahadan mağlup ayrılan taraf Watford oldu.

Ranieri ile çıkılan ilk maçta ligin en güçlü ekiplerinden Liverpool karşısında sahadan 5-0 mağlup ayrılan Watford, bir sonraki hafta oynadığı Everton maçında 5-2 galip gelerek moral buldu. Bu maçtan sonra oynadığı Southampton ve Arsenal maçlarından da mağlup ayrıldıktan sonra Manchester United’ı 4-1 yenerek büyük bir sürprize imza atan Ozan Tufan ve arkadaşları, Kasım ayından beri oynadığı maçların hiçbirinde sahadan puanla ayrılamadı.

Üst Üste Kaybedilen Maçlar Ozan’ı Da Etkiledi

Manchester United maçını kazandıktan sonra çok zorlu bir takvime giren Ozan Tufan ve arkadaşları, Leicester City, Chelsea ve Manchester City gibi 3 zorlu rakip karşısında da sahadan mağlup ayrıldı ancak bu mağlubiyetler Watford taraftarı tarafından da mazur görülebilir mağlubiyetlerdi.

Brentford karşısında da sahadan 2-1 mağlup ayrılan Watford’ın bu maçtan sonraki Burnley, Crystal Palace ve Wolwerhampton maçları ise COVID-19 vakaları nedeniyle ertelendi.

Premier Lig’in sıkışık Noel takviminde maç yapmayarak beraber çalışma fırsatı da bulmasına rağmen yine de işleri düzeltemeyen Ozan Tufan ve arkadaşları, oynadıkları son 2 maçta West Ham United ve Tottenham karşısında da iyi bir performans sergileyemedi ve galibiyet hasretlerini 6 maça çıkardılar.

Bu kötü gidişat ve takımın kötü performansından sıyrılamayan Ozan Tufan bu nedenle eleştirilirken, Ozan’ın henüz Premier Lig temposuna alışamamış olmasını sorun olarak gören İngiliz basını, 26 yaşındaki milli oyuncuyu ağır bir dille eleştirmekten de sakınmadı.

Premier Lig’in 20’inci haftasında oynanan ve 4-1 mağlup olunan West Ham United maçında sahaya ilk 11’de çıkan Ozan’ın performansı Ranieri’nin eleştirilmesine neden olmuştu.