Play Off Bu Sene İçin Hayal

Ozan Tufan’ın takımı Hull Cityt AFC, sezonun ikinci yarısında play off hayaline sahipti ama gelinen noktada bu sene için bu hayalden vazgeçilmek zorunda kalındı.

Acun Ilıcalı Hull City AFC takımının 2021 22 futbol sezonu sonuna doğru satın almıştı. Takımı satın aldıktan sonra da Türkiye’den de tanıdığı Gürcü teknik adam Shota Arveladze’yi takımın başına getirdi. Acun Ilıcalı takımı satın aldığında Hull City AFC, Championship’te düşme hattında yer alıyordu. Shota Arveladze sonrası sürpriz puanlar topladı Hull City AFC takımı ve beklentilerin aksine ligde kalmayı başardı.

2022 23 Sezonuna Harika Başlangıç

2022 23 futbol sezonuna pek çok transfer eşliğinde ve Shota Arveladze önderliğinde girdi Hull City AFC. Shota Arveladze’nin klasik taktiği olan 4 2 3 1 ile başlamıştı sezona Acun Ilıcalı’nın takımı ve ilk 4 5 hafta boyunca muazzam sonuçlar alınmış, Premier Lig hayali konuşulmaya başlanmıştı. Ancak bu bahar kısa sürdü ve sonrasında düşüş başladı. Gürcü teknik adam ne yaptıysa olmadı ve kötü sonuçların ardından Shota Arveladze ile yollar ayrılınca yerine gelen Andy Dawson da 4 2 3 1 formasyonu ile devam edip sadece oyuncuların yerlerini değiştirdi. Ama düşüşe Andy Dawson da çare olamayınca bu sezonki 3. Hull City AFC hocası olan Liam Rosenior göreve getirildi. Liam Rosenior devreye girilene kadar takıma pek müdahale etmedi ve Andy Dawson’ın tavsiyeleri ile takımı maçlara çıkardı.

play off

Devreden Play Off Hedefi İle Dönüldü

Devre arasında takıma 4 2 3 1 ile birlikte 4 4 2’yi de oynatan genç teknik adam Liam Rosenior iddialı açıklamalarda bulunmuştu. Hull City AFC’nin iyi bir kadrosu olduğunu belirten genç hoca şu an bulundukları konumu hak etmediklerini belirtmişti. Hull City AFC, Championship’te devre arasına düşme hattında girmişti. Devre arasından ise çok iyi döndü Hull City AFC ve üst süte aldığı puanlarla düşme hattından kurtulup orta sıralara yükseldi. Takımın potansiyeline duyduğu güveni zaten daha önce de dile getiren Liam Rosenior ve takımın sahibi Acun Ilıcalı bu süreçte de yeni hedefi play off olarak belirlediler.

Hull City AFC, tıpkı ilk devredeki gibi ikinci devrede de iyi başlayıp kötü devam etti ve play off hedefindne uzaklaştı. Gerçekçi bir bakış açısıyla şu an Hull City AFV takımı için bırakın play off’un bir hedef olmasını bir hayal bile değil artık. Hull City AFC şu anda 36 maç sonunda 46 puanla 15. sırada yer alıyor ve play off potası ile arasında da tam 14 puan var. Aradaki takımları ve ligin bitmesine 10 hafta kaldığını düşünürsek Hull City AFC takımının bu puan farkını kapatması artık imkansız. Bu sene hedefleri düşme hattına inmemek olmalı artık.