Hull City Taraftarı İstikrar İstiyor

Acun Ilıcalı’nın İngiltere Championship’te düşme hattındayken satın aldığı ve ligde tutmayı başardığı takımı Hull City taraftarı artık daha istikrarlı bir takım istiyor.

Hull City Taraftarı Acun Ilıcalı’yı Seviyor

2021 22 futbol sezonunda İngiltere Championship’te düşme hattında yer alıyordu Hull City AFC ve takımın düşmesine de kesin gözüyle bakıyordu spor otoriteleri. İşte Acun Ilıcalı böyle bir dönemde satın aldı Hull City AFC takımını ve sonrasında da takımın başın Türk futbolseverlerin çok takından tanıdığı bir teknik adam olan Gürcü çalıştırıcı Shota Arveladze‘yi getirdi. Bu değişikliğin ardından Hull City AFC takımı üst üste sürpriz puanlar aldı ve mucizevi bir şekilde Championship’e tutunmayı başardı. Bu sonucun ardından da Türk iş adamı Acun Ilıcalı Hull City AFC taraftarının sevgilisi oldu ve Hull City AFC tribünlerinde Türk bayrakları görülmeye başlanırken Hull City taraftarı Acun Ilıcalı adına besteler söylemeye başladı.

2022 23 futbol sezonunda, bir önceki sezon yaşanan küme düşme korkusunun bir benzerinin yaşanmaması için pek çok transfer yaptı Acun Ilıcalı takıma. Ancak bu trnasferler yapılırken hedef düşme hattından uzak kalacak bir takım yaratmaktı, yoksa kimsenin en azından bu sene özelinde Premier Lig’e yükselmek gibi bir hedefi yoktu. Zaten Championship, dünyanın en zorlu liglerinden bir tanesi. Avrupa’nın pek çok liginden daha yüksek bütçeli takımların mücadele ettiği bir lig burası. Ancak sezon başladığında Hull City AFC belki de kendisinin bile beklemediği kadar yukarılarda yer aldı ve ilk dört hafta sonunda takımdaki herkes Premier Lig’i telaffuz etmeye başladı. Hull City taraftarı da bu söylemlerin etkisinde kalıp fazlasıyla heyecanlandı ama bu heyecan kısa sürdü zira birkaç hafta sonra ciddi bir düşüş yaşadı Hull City AFC, o kadar ki sonunda Shota Arveladze ile yllar ayrıldı ve önce Shota’nın yardımcısı Andy Dawson sonrasında ise genç teknik adam Liam Rosenior takımın başına geldi. Hull City taraftarı Premier Lig hayali kurduğu sezonda kendini ilk devrenin sonunda yine düşme hattında geçen seneki korkularını yaşarken buldu.

Hull City taraftarı

Devreden Harika Dönülmüştü

Hull City AFC takımı, Dünya Kupası arasından sonra lige harika bir dönüş yaptı. Üst süte aldığı galibiyetlerle düşme hattından kurtulan takım orta sıralara doğru çıktı ve bu noktada takım bir kez daha Premier Lig hayali kurmaya ve play off’u telaffuz etmeye başladı. Bu hayal de fazla uzun sürmedi ve Hull City AFC Champisonship’te çıktığı son dört maçın hiçbirisinde galip gelemedi. Bu kayıplar sonrasında ise bir kez daha düşme hattına yaklaştı Hull City AFC. Taraftarın duyguları da tıpkı Hull City AFC performansı gibi bir yükselip bir alçalmaya devam ediyor. Hull City taraftarı artık öncelikle düşme hattından uzak bir yer sonra da istikrar istiyor.