Premier Lig 2023 – 2024 Sezonu

Dünyanın en değerli, en prestijli ve en zor ligi kabul edilen İngiltere Premier Lig 2023 – 2024 sezonu için artık nefesler tutuldu. Otoritelere göre bu sene son yılların en çekişmeli sezonlarından birine sahne olacak İngiltere Premier Lig zira şampiyonluk adayı takım sayısı arttı artık.

Premier Lig 2023 – 2024 Sezonu Şampiyonluk Adayları

Manchester City: 2022 – 2023 futbol sezonunda kulüp tarihinin en başarılı yılını geride bıraktı İngiliz kulübü. İngiltere Premier Lig’i ve FA Cup’ı kazanan takım finali ise Uefa Şampiyonlar Ligi Kupası’nın kazanarak yapmıştı. Avrupa’nın kulüpler bazındaki bu bir numaralı kupasını havaya kaldıran İngiliz kulübü bunu tarihinde ilk kez başardı. Ayrıca FA Cup’ı da İspanyol teknik adam Pep Guardiola ikinci kez kazanmış oldu Manchester Citty kariyerinde. Bu sene de ligin en büyük şampiyonluk adayı Manchester City. Şampiyon kadrosundan kaptan İlkay Gündoğan’ı kaybetmeleri elbette ciddi bir kayıp ama hem çok zengin ve oturmuş bir kadroları hem de diledikleri transferi yapabilecek bütçeleri var.

Arsenal: Geride kalan sezonun büyük bölümünün lider götüren ama son düzlükte şampiyonluğu M. City’ye kaptıran Arsenal bu sezonun şimdiye kadarki transfer şampiyonu. Transfere şimdiye kadar 200 milyon avronun üzerinde para harcadı Arsenal takımı ve oturmuş kadrosunu daha da güçlendirerek nokta atışı transferler yaptı. Mikel Arteta önderliğinde Arsenal Premier Lig 2023 – 2024 sezonu şampiyonluk adaylarından birisi kesinlikle.

Manchester United: 2022 – 2023 futbol sezonunu 3. sırada bitirerek üzerinde ölü toprağını atan Manchester United ayrıca yeni hocası Erik ten Hag önderliğinde İngiltere Lig Kupası’nı da kazanmayı başarmıştı geçen sezon. Kırmızı Şeytanlar artık yeniden eski günlere dönmeyi ve şampiyonluk mücadelesi vermeyi umuyor. Hollandalı teknik adam Erik ten Hag da söylemlerinde bunu vurguluyor zaten. Transferde de önemli hamleler yapan takım ligin iddialı takımlarından biri olarak gözüküyor sezon öncesinde.

Chelsea: Geride kalan sezonun en büyük hayal kırıklıklarından biri olan Chelsea transferde ortalığı dağıtmış durumda. Kadrosundan pek çok önemli ismi yüksek bedellerle gönderen takım yerlerine de yine yüksek bedelli genç transferle yaptı ve yapmaya da devam ediyor. Arjantinli teknik adam Mauricio Pochettino ile yeniden yapılanmaya giden takımın nasıl bir performans vereceği merakla bekleniyor ama herkes onların geçen yıldan çok daha iyi olacakları konusunda hemfikir.

Premier Lig 2023

Liverpool ve Klopp Çok Hırslı

İngiltere Premier Lig 2023 – 2024 sezonunda adından sıkça söz ettirecek bir diğer takımda elbette ki Jürgen Klopp’un Liverpool’u. Geride kalan sezonun hayal kırıklığı yaratan takımlarından biri olan Liverpool’un hala söyleyecek sözü olduğundan herkes emin. Bu sezonun en büyük şampiyonluk adayları Manchester City ve Arsenal olsa da üçüncü sırada M. United ya da Chelsea’den daha önce Liverpool’un adını anmak gerekiyor.