Hull City Hazırlık Maçları

Hull City AFC 2023 – 2024 futbol sezonuna hazırlık kapsamında şimdiye kadar toplam 5 hazırlık maçı yaptı ve hiç mağlubiyet almadı bu maçlarda. Oynadığı bu 5 karşılaşmada 3 beraberlik ve 2 mağlubiyet alan takım toplamda 8 gol atarken kalesinde ise 6 gol gördü. Hull City takımı 29 Temmuz’da Fransa’nın Nantes kulübü ile bir hazırlık maçı daha gerçekleştirecek.

Hull City Galatasaray’ı Geriden Gelip Yendi

Acun Ilıcalı satın aldıktan sonra Türk spor gündeminde kendisine fazlaca yer bulan İngiliz kulübü Hull City AFC, Türkiye merkezli pek çok oyuncu da transfer etmişti. Hatta milli oyuncumuz Ozan Tufan da geride kalan sezonun başında bonservisi ile birlikte Fenerbahçe’den transfer olmuştu İngiliz kulübüne. Yine Hull City’nin içeride oynadığı maçlar sırasında tribünlerde Türk bayrakları görmek de artık İngiltere’de tamamen kanıksanan bir durum haline geldi. Türkiye ile böylesine güçlü bağladı olan, sahibi bir Türk olan İngiliz kulübü bu sezon başında, hazırlık kampı kapsamında ülkemize de geldi ve iki de hazırlık maçı oynadı.

İlk olarak geçen sezonun şampiyonu Galatasaray le karşılaşan İngiliz kulübü ilk yarıyı 3 – 1 geride kapattığı maçı ikinci yarının son 10 dakikasında bulduğu 3 golle 4 – 3 kazanarak bir hazırlık maçında da olsa çok önemli bir geri dönüşe imza atmış oldu. Bu maç, Acun Ilıcalı’nın takımının bu sezon başlangıcında oynadığı ilk hazırlık maçıydı. Bu maçın ardından ülkemizde bir hazırlık maçı daha oynadı İngiliz kulübü ve geçen sezon yaşanılan deprem nedeni ile ligden çekilmek zorunda kalan Hatayspor’un karşısına çıktı. Dostluk havasında geçen maç 1 – 1’lik eşitlikle sona erdi.

Bu sezonki üçüncü hazırlık maçında Barnsley ile karşı karşıya gelen Hull City AFC o maçı 1 – 0 kazanmayı başardı. Sonrasında ise ligdeki rakiplerinden Bradfordgalata

ile deplasmanda karşı karşıya geldi Acun Ilıcalı’nın takımı ve o maçta da mağlup olmadı, maç 1 – 1 eşitlikle sona erdi. Bu sezonki beşinci hazırlık maçını ise 25 Temmuz’da Scunthorpe ile oynadı İngiliz kulübü ve o maçta yine 1 – 1 eşitlikle sona erdi. 2 gün sonra ise Nantes karşısına çıkacak Acun Ilıcalı’nın takımı.

play off hull

Liam Rosenior Sorunu Çözdü

Hull City AFC’nin başına geçen sezonun ortalarına doğru geçen Liam Rosenior o dönem bazı eleştiriler almıştı. Takım düşme hattının hemen üzerindeydi ve yorumcular, Acun Ilıcalı’nın takımı daha tecrübeli birine emanet etmesi gerektiği konusunda hemfikirdi.

Liam Rosenbior özellikle de Championship’te ikinci devre başladığında takıma asıl dokunuşunu gösterdi ve Hull City AFC, 24 takımlı ligde sezonu 15. sırada, düşme hattının uzağında tamamladı. 4 2 3 1 ile birlikte 4 4 2’yi de kullanan hoca takımın kırılganlığını ve geriye düşünce oyundan kopma sorununu tamamen ortadan kaldırdı.