Premier Lig 35. Hafta Maçları

İngiltere Premier Lig 35. hafta 6 Mayıs Cumartesi günü oynanacak olan beş maçla başlayacak ve 7 Mayıs Pazar günü 2, 8 Mayıs Pazartesi günü 3 maçla devam edecek. 20 takımdan oluşan lig 38 hafta üzerinden oynanıyor. Son üç haftasına girilen ligde şampiyonluk yarışı Arsenal ile Manchester City arasında geçerken düşme hattında da ser bir mücadele göze çarpıyor.

35. hafta

İngiltere 35. Hafta Fikstürü

Bournemouth – Chelsea: Bu sene sadece İngiltere Premier Lig’in değil Avrupa’nın en büyük hayal kırıklığı olan Chelsea takımı düşme hattının dibine kadar geldi artık. Ama bu maçı kaybetmeyecek kadar kadro kalitesi ve tecrübesine sahip Chesela.

Wolverhampton – Aston Villa: İ,spanyol teknik adam Unai Emery sonrası inanılmaz bir çıkış yaşayan Aston Villa son haftalarda biraz duruldu. Bu maçında mutlak favorisi diyemeyiz Aston Villa için.

Tottenham – Crystal Palace: Premier Lig’in en formsuz takımlarından olan Tottenham Avrupa kupası potasının dışına kaldı kaybettiği puanlarla. Bu maçı kazanacak güçleri var, kazanıp kendilerine geleceklerdir.

Liverpool – Brentford: Bu sezonun büyük hayal kırıklıklarından olan Liverpool takımı son haftalarda kendini buldu ve şu an ligin en formda takımlarından biri. Brentford engelini de aşıp 4.lük iddiasını sürdürecektir ev sahibi Liverpool.

West Ham – Manchester United: Bu sene nispeten toparlanmış bir görüntü çizen Manchester United son haftalarda hatalar yaptı ve 3.lük kadar 4.lüğü de riske attı. Kırmızı Şeytanlar mutlaka kazanmak zorunda bu maçı.

Fulham – Leicester City: Leicester City için işler hiç de iyi gitmiyor. Düşme korkusunu iliklerine kadar hisseden takım için son 4 hafta oldukça stresli geçecek. Rakip ve maç seçme lüksü kalmayan Leicester mutlaka puan çıkarmak zorunda her maçtan. Fulham ise rahat ama son haftalarda çok formsuz. Leicester için fırsat maçı olabilir bu maç.

Brighton – Everton: Bu sene herkesi kendisine hayran bırakan Brighton bu maçın da mutlak favorisi konumunda. Zaten sezon sonunda Brighton üzerine kesinlikle detaylı incelemeler, yazılar okuyacağız pek çok kalemden. Brighton maçı rahat kazanacaktır.

Nottingham Forest – Southampton: Southampton artık düştü ve eğer Nottingham Forest bu maçı kazanamazsa onlar da Premier Lig’e veda etmek zorunda kalırlar artık.

Zirvede Kritik Hafta

Newcastle United – Arsenal: Ligin iki flaş ekibini karşı karşıya getiren maçın net bir favorisi yok. Arsenal sezonu harika oynasa da şampiyonluk stresini kaldıramadı ve artık M. City buradan şampiyonluk vermez. Premier Lig 35. hafta programının en dikkat çekici maçı olan mücadelenin net bir favorisi yok.

Manchester City – Leeds United: İngiltere Premier Lig’de 35. hafta programında M. City 34. maçına çıkacak ve kazanması halinde de -ki mutlak favori- 3 puan fark yapmış olacak Arsenal’e. Artık hiç kimse M. City’nin buradan sonra şampiyonluğu bırakacağını düşünmüyor. Pep Guardiola’nın öğrencileri bu maçı kazanacaklardır.