Şampiyonlar Ligi Çeyrek Final Gecesi

Avrupa’nın kulüpler bazındaki bir numaralı kupası Uefa Şampiyonlar Ligi çeyrek final heyecanı bu akşam oynanacak olan iki dev mücadele ile start alacak.

Inter Benfica Deplasmanında

Gecenin iki maçından biri Portekiz’de oynanacak. Uefa Şampiyonlar Ligi çeyrek finaline kalan 8 takımın 3 tanesi İtalyan. Bu anlamda İtalyan kulüpleri bu sene damga vurdular Uefa Şampiyonlar Ligi’ne. Ne var ki iki, İtalyan takımı birbiri ile eşleştiği için yarı finale en fazla iki İtalyan takımı çıkabilecek. Bu üç İtalyan takımından Milan ve Napoli birbirlerine rakip olurken Inter ise Portekiz temsilcisi Benfica ile eşleşti.

Uefa Şampiyonlar Ligi çeyrek final gecesi bu akşam Portekiz ve İngiltere’de oynanacak maçlarla start alacak. Inter, Benfica karşısında çeyrek final eşleşmesinin favorisi olarak gösterilse de bu akşamki maçın net bir favorisi yok. Benfica kendi sahasında çok güçlü bir takım ve iç sahada seyirci desteği ile pek çok takım için Uefa Şampiyonlar Ligi’nin en zor deplasmanlarından biri.

Inter ise İtalyan futbolunun güçlü savunma özelliklerini fazlası ile bünyesinde barındıran bir takım. Bu sene ligde şampiyonluk yarışının uzağında kalmaları sebebi ile tüm konsantrasyonları ile Avrupa’nın bu bir numaralı kupasına odaklanmış durumda İtalyan ekibi. Benfica’nın ise Portekiz’deki şampiyonluk mücadelesi devam ediyor ve onlar ligi de bu çeyrek final mücadelesi kadar önemsiyorlar. Beraberlik yüksek ihtimal olarak gösteriliyor maç öncesinde.

çeyrek final

Final Gibi Çeyrek Final

Uefa Şampiyonlar Ligi çeyrek final mücadeleleri kapsamında gecenin ikinci maçı ise çeyrek finalden daha çok bir final gibi duruyor. 2022 23 futbol sezonunun başında Uefa Şampiyonlar Ligi’nde 5 takım kupanın favorisi olarak gösteriliyordu. Bu takımlar Paris Saint Germain, Manchester City, Liverpool, Real Madrid ve Bayen Münih’di. Liverpool ve Paris Saint Germain çeyrek finale bile gelemeden son 16 turunda kupaya veda ettiler, kalan 3 favoriden ikisi olan Bayern Münih ve Manchester City ise çeyrek final mücadelesinde birbirlerinin rakibi oldular. Diğer favori olan Real Madrid ise Chelsea ile eşleşti ki o turun mutlak favorisi Real Madrid olarak gösteriliyor.

Manchester City takımı senelerdir Pep Guardiola tarafından çalıştırılıyor ve bu sezon özellikle de Erling Haaland transferi ile çok güçlendiler. Ligde Arsenal ile şampiyonluk mücadelesi veren takım iki kupayı da istiyor. Bayern Münih ise sezona başladığı hoca Nigelsman ile yolları ayırdı ve takımın başına Chelsea’dan ayrılan Thoma Tuchel‘i getirdi. Thoma Tuchel sonrası ligde toparlanan ve Borussia Dortmund’dan liderliği alan takım tıpkı Manchester City gibi hem kendi liginde şampiyonluğu hem de Avrupa’nın bu bir numaralı kupasını istiyor.

Maç öncesinde gecenin ve çeyrek final eşleşmelerinin en çok dikkat çeken bu maça dair bir öngörüde bulunabilmek çok zor ama formu ve ev sahibi olmasının avantajı ile Manchester City bir adım önde görülüyor.