Sergen Yalçın Adım Adım Hull City’e

Hull City takımında teknik direktör Shota Arveladze tartışması bitmiyor. Gürcü teknik adam, Acun Ilıcalı’nın yakın arkadaşı olan teknik direktör Sergen Yalçın isminin ağırlığını adeta omuzlarında hissediyor. Sezona iyi başladığı halde bunun devamını getiremeyen ve neredeyse her maç daha kötüye giden Hull City’de artık Shota Arveladze’nin ömrünün dolduğu ve yakında Shota’nın resmi olarak da görevden alınacağı söyleniyor. Shota Arveladze yerine düşünülen tek bir aday var; Sergen Yalçın.

SEERGEN yALÇIN

Sergen Yalçın Milli Takımı Bekliyordu

Sergen Yalçın ile Hull City takımının sahibi Acun Ilıcalı’nın arasının çok iyi olduğu ve Hull City’de Shota Arveladze’nin kötü gidişinin ardından Acun Ilıcalı’nın Sergen Yalçın’a Hull City hocalığı için fikrini sorduğu zaten bir süredir konuşulan bir konuydu. Ancak diğer yandan Sergen Yalçın’ın milli takım hocalığını da istediği biliniyor. Hatta bir televizyon programında Sergen Yalçın’a yakınlığı ile bilinen Sinan Engin, Sergen Yalçın’ın Türkiye A Milli Futbol Takımı ile anlaştığını ve takımın başına geçeceğini açıklamıştı.

Türkiye A Milli Futbol Takımı Lüksemburg ile berabere kalıp Faroe Adalarına da kaybedince Alman teknik adam Stefan Kuntz‘un görevden ayrılması beklenmiş ve milli takım için adı geçen teknik direktörler arasında öne çıkan isimlerden birisi de Sergen Hoca olmuştu. Ancak Hamit Altıntop’un konuşmaları bir anda her şeyi değiştirdi. Türkiye A Milli Futbol Takımı Sorumlusu Hamit Altıntop, yola kesinlikle Alman hoca ile devam edeceklerini, teknik adam değişikliğinin bir çözüm olmadığını savunmuştu. Hamit Altıntop’un bu sözlerinin ardından Stefan Kuntz ile birlikte kendisinin de istifa etmesi gerektiğini savunanlar olsa da TFF şimdiye kadar böyle bir aksiyon almadı ve mevcut durumda Stefan Kuntz’un devam etmesi öngörülüyor. Haliyle Sergen Hoca için Türkiye A Milli Futbol Takımı hocalığı rafa kalktığından Hull City ve Sergen Yalçın isimleri tekrar birlikte anılmaya başlandı spor kamuoyunda.

Hull City

Shota Her An Ayrılabilir

Bu gelişmelerin ardından Shota Arveladze’nin de Hull City’de devam etmeyi düşünmediği öğrenildi. Zaten sahadaki skorlar sebebiyle mutsuz olan teknik adam uzun süredir Sergen Yalçın isminin gündemde olmasından ve dahası gündemden hiç düşmemesinden de oldukça rahatsız. Sahadaki kötü skorlar sonrasında istifasını Acun Ilıcalı’ya verdiği söylenen Gürcü teknik adamın mevcut şartlarda devam edecek motivasyonunun olmadığı söyleniyor.

İngiliz basınında da Shota Arveladze’nin artık takımdan ayrılmak üzere oldu. Takım ile hoca arasındaki bağların tamamen koptuğu ve kaybedilen her günün Hull City’ye zarar verdiği yazılıp çizilmekte. Henüz ligin başı olsa da ilk üç hafta sonunda Premier Lig’i telaffuz eden camia bugün küme düşme korkusu yaşıyor.

Sergen Yalçın isminden bağımsız olarak Shota Arveladze’nin takımdan ayrılması artık kesin gibi. Yerine Sergen Yalçın’ın gelip gelmeyeceği belli olmasa da şu an gündemde Sergen Yalçın harici bir isim de yer almıyor.