Sergen Yalçın Hull City Flörtü

Ligde alınan kötü sonuçların ardından son günlerde büyük bir dedikodu Hull City’nin koridorlarında yankılanıyor. Acun Ilıcalı ile arasının çok iyi olduğu bilinen Sergen Yalçın Hull city’e mi geliyor?

Futbolcu Sergen Yalçın

Bilindiği gibi dört büyük kulüpte de oynamış nadir futbolculardan biri olan Sergen Yalçın’ın futbolculuk kariyeri başarılarla dolu. Her ne kadar Avrupa kulüplerinde top koşturmasa da Avrupalı kulüpler tarafından çokça kez takibe alınmış bir isim Sergen Yalçın. Futbolculuk kariyeriyle, dört büyük kulüpte oynamasıyla, attığı frikiklerle, gece hayatına yön veren hızlı yaşamıyla, atlara olan sevgisiyle ve şu an aklımıza gelmeyen birçok şahsına münhasır hareketiyle Türk futbol camiasında hep farklı bir yere sahip olmuş ve olmaya da devam edecektir. Futbolculuk kariyerindeki başarıları teknik adamlık kariyerine de taşımayı başaran Sergen Yalçın, şampiyonluk görmüş nadir Türk teknik direktörlerden birisi.

Sergen Yalçın

Teknik Adam Sergen

Teknik direktör olarak çok eski bir geçmişi olmadığı düşünülen Sergen Yalçın’ın teknik direktörlük kariyeri hiç de öyle yakın bir zamana dayanmıyor. 2008-2010 yılları arasında Beşiktaş yardımcı antrenörlüğü ile teknik direktörlük kariyerine başlayan Sergen Yalçın akabinde 2013-2014 sezonunda 4 ay boyunca Gaziantepspor kulübünün başında bulunmuştu. Ardından sırasıyla Sivasspor, Gaziantepspor, Kayserispor, Eskişehirspor, Konyaspor, Alanyaspor ve Yeni Malatyaspor’u çalıştıran Sergen Hoca, son olarak Beşiktaş’ın başında görev alıp Beşiktaş ile şampiyonluk yaşayarak teknik direktörlük kariyerini taçlandırmıştır. Yönetimle yaşanan anlaşmazlıklar sonucu Beşiktaş’taki görevine veda eden şampiyon teknik adam, o günden bu güne dek başka bir kulüp çalıştırmasa da sürekli olarak birçok kulübün radarında olmaya devam etti.

Son günlerde Türk milli takımının çalkantılı hale göz önüne alındığında millî görev için de düşünülen Sergen Yalçın’ın peşinde bir kulüp daha var Hull City. Shota Arvaladze ile sezona hızlı bir giriş yapan ancak sonrasında bir düşüş evresine giren Hulk City takımında günah keçisi teknik direktör Shota Arveladze olarak gösteriliyor. Kulübün yeni sahibi Acun Ilıcalı’nın Sergen Yalçın ile arasının çok iyi olduğu bilindiğinden, takımın başına Sergen Yalçın’ın gelmesinin çok sürpriz olmayacağı konuşuluyor. Tabii ki bu konuşulanlar Hull City koridorlarında yankılanan dedikodulardan ibaret şimdilik. Yoksa herhangi bir resmi ağzından teyit alınmış bir bilgi bulunmuyor.

Hull City takımı önlenemez bir düşüş trendinin içerisindeki Shota Arveladze‘nin fazla zamanının kalmadığı artık herkesin dilinde. Tek bir kötü sonucun gelmesinin ardından muhtemelen Shota Arveladze ile yollar ayrılacak. Hull City takımının sezon başından beri izlediği transfer politikası düşünüldüğünde de yerine gelecek hocanın Türkiye’nin yakından tanıdığı bir isim olma olasılığı çok yüksek.

Sergen Yalçın söylentilere göre aslında Türkiye A Milli Takım hocalığını istiyordu ve Lüksemburg beraberliği ile Faroe Adaları maçlarındaki mağlubiyetler bunun zeminini hazırlamıştı ama Hamit Altıntop, net şekilde Alman hoca Kuntz ile devam edileceğini açıkladı ve Sergen Yalçın için Milli Takım hocalığı başka bahara kaldı.