Shota Arveladze ile Yollar Ayrıldı

Hull City’de beklenen oldu ve Gürcü teknik adam Shota Arveladze ile yollar resmi olarak da ayrıldı. Kulüpten yapılan resmi açıklamada; “Hull City, teknik direktör Shota Arveladze ile yolların ayrıldığını doğrulayabilir. Arveladze ocak ayında atandı ve Tigers’ın Championship’i 19. sırada bitirmesine yardımcı oldu.” denildi.

Shota Arveladze

Hull City, Championship’in En Formsuz Takımı Oldu

Shota Arveladze ve Hull City ayrılığı zaten bekleniyor hatta biliniyordu. İşin sadece resmiyete dökülmesi kalmıştı aslında. Sezona fena bir başlangıç yapmayan Hull City son haftalarda üst üste mağlubiyetler alarak düşme hattına kadar gerilemişti. Acun Ilıcalı’nın Hull City düşme hattındayken takımı satın aldıktan sonra Hull City’nin başına getirdiği Gürcü teknik adam Shota Arveladze takımı ligde tutmayı başarmıştı. Bu seneye de oldukça iyi başlamıştır Hull City takımı. İlk 3 haftada ligin zirve mücadelesi içerisinde yer alan Hull City ilk mağlubiyetle beraber ciddi bir kırılma yaşadı. Aslında takım kazanırken de Shota Arvelade için bazı eleştiriler vardı; ancak takım kazanırken bu eleştiriler önemsenmedi hatta duyulmadı bile.

Gelinen noktada Hull City takımı ligin en formsuz ekibi. Son 5 maçın tamamını kaybeden takım zihnen de çökmüş durumda. Mağlubiyetlerin ardından ligde alt sıralara düşmeye başlayan takım kaybettikçe özgüvenini de yitirdi ve Gürcü teknik adam buna hiçbir çözüm üretemedi. Sezona 4 2 3 1 ile giren S. Arveladze bir noktadan sonra 3 4 1 2’ye dönse de bu sistem değişikliği de kötü gidişe çare olamadı. Kötü gidiş ve mağlubiyetler devam edince sezon başında olduğu gibi 4 2 3 1’e geri döndü Gürcü teknik adama ama Hull City takımı kolay goller yemeye ve kaybetmeye devam etti. Shota ile takımın bağı da iyice koptu.

Acun Ilıcalı’dan Shota Arveladze Açıklaması

Hull City’nin sahibi Acun Ilıcalı, arasının çok iyi olduğu bilinen Shota Arveladze ile yollarının ayrılmasının ardından bir açıklama yaptı. Takımın patronu Acun Ilacalı şu ifadeleri kullandı; Milli arada Şota ile takımın durumu ve geleceği ile ilgili bazı görüşmeler yaptık. Bu görüşmeler devam ettikçe görüşlerimizin uyuşmadığı ortaya çıktı ve yollarımızı ayırma kararı aldık. Yeni teknik direktör için en iyi seçeneklere bakacağız. Şota ve Peter, teşekkürlerimizle, en büyük saygılarımızla ve geleceğe yönelik sevgi dolu dileklerimizle ayrılıyor. Odak noktamız şimdi Andy’yi ve takımı desteklemek ve bu kulübü ileriye taşımak için mümkün olan en iyi adayı bulmak. Kulüpteki herkes çabaları için Shota ve Peter’a teşekkür eder ve her ikisine de gelecek için iyi dileklerini sunar.”

Shota Arveladze’nin ayrılığının ardından Hull City teknik direktörünün kim olacağına ilişkin ise dedikodular ve ortaya atılan isimler devam ediyor. Birkaç gün için de Acun Ilıcalı’nın yeni teknik direktörü belirlemesi bekleniyor.