Hull City Yine Mağlup

Hull City takımı kendi sahasında Luton Town FC’yi ağırladı. Maçı Luton City FC 2 0 ile kazanırken bu sonuçla Acun Ilıcalı’nın ekibi üst üste 5. mağlubiyetini alarak ligin en kötü giden takımı durumuna geldi. Diğer yandan teknik direktör Shota Arveladze ile de Hull City’nin yolları ayrıldı.

Hull City

Shota Arveladze’nin Ayrılığı Bekleniyordu

Hull City sezona Shota Arveladze önderliğinde oldukça iyi başlamıştı aslında. Geçen sezon takım düşme hattındayken takımın başına getirilen Shota Arveladze takımı ligde tutmayı başarmış ve sonrasında da bu sezon özellikle de Türkiye pazarından yapılan transferlerle sezona geçen yılki korkuları yaşamadan başlamıştı Hull City takımı. Gürcü teknik adam önderliğinde lige oldukça iyi bir giriş yapan takım devamında ise önlenemez bir düşüş sürecinin içerisine girdi. Sahota Arveladze önce sakatlığa bağladı bu düşüşü ama ne yaparsa yapsın bir türlü çözüm üretemedi ve Hull City’nin düşüşü devam etti.

Sezonun ilk iki üç haftasında ligin zirvesinde olan ve Premier Lig’e yükselme hayallerini dile getirmeye başlayan Hull City camiası 11 hafta sonunda ligde 20. sırada yer aldı. Bu süreçte Shota Arveladze, sezon başından beri kullandığı 4 2 3 1 yerine 3 4 3’e döndü. Ancak bu formasyon değişikliği de çözüm olmadı ve takım bu formasyon ile de 4 maçta 3 mağlubiyet alınca Shota tekrar 4 2 3 1’e döndü.

Hull City Yine 4 2 3 1 ile Oynadı

Luton City FC karşısında da 4 2 3 1 ile sahaya çıkan takımda Ozan Tufan yine ilk 11’de forvet arkasında yer alırken forvette Oscar Estupinan yer aldı. Sezon başından beri ilk 11’de forma bulan ancak sakatlıkları sebebiyle oynayamayan Benjamin Tetteh yerine R. Longman ve Allahyar Sayyadmanesh yerine ise yine onun gibi Fenerbahçe’den transfer edilen D. Pelkas forma giydi.

Baştan sona hücumda kötü bir performans gösteren Hull City takımı 90 dakika boyunca kaleyi bulan tek bir şut bile göndermeyi başaramadı. Maçın henüz başında, 6. dakikada A. Jones’in kendi kalesine attığı golle 1 0 yenik duruma düşen Shota Arveladze’nin öğrencileri devamında topu kendi kontrollerine alsalar da skoru eşitleyecek pozisyonlara girmekte zorlandılar.

İlk yarının bu skorlar biteceği düşünülürken Luton City FC 44. dakikada bir gol daha bularak farkı ikiye çıkardı. Bu golle zaten maç da orada bitmiş oldu aslında çünkü zaten üretme sıkıntısını sezon başından beri yaşayan takımın 2 0’dan geri dönmesi pek de olasılık dahilinde değildi.

Shota Arveladze ile Acun Ilılacı’nın yolları beklenildiği gibi ayrılırken Shota Arveladze yerine gelecek ismin Sergen Yalçın olabileceği ama yine de bu konuda Acun Ilıcalı’nın kesin bir karar vermediği ve taraftarın görüşünü de dikkate alacağı öğrenildi.