Yeni Teknik Adam Adayları

Hull City’de haftalardır beklenen gelişme resmi olarak da gerçekleştir ve Gürcü teknik direktör Shota Arveladze ile yollar ayrıldı. Kulüpten yapılan resmi açıklamada ayrılık şu cümlelerle taraftarla paylaşıldı; “Hull City, teknik direktör Shota Arveladze ile yolların ayrıldığını doğrulayabilir. Arveladze ocak ayında atandı ve Tigers’ın Championship’i 19. sırada bitirmesine yardımcı oldu.” Shota Arveladze takımı 2021 22 futbol sezonunun sonlarına doğru düşme hattında almış ve zorlu bir mücadele sonunda da ligde tutmayı başarmıştı. Bu sene iyi girilen ilk üç haftanın ardından başlayan düşüş durması ve sonunda da beklenen ayrılık resmiyet kazandı. Şimdi ise gözler takımın patronu Acun Ilıcalı’nın takımın başına getireceği yeni teknik adam tercihine çevrilmiş durumda.

Yeni Teknik Adam Sergen Yalçın Olmayacak

Acun Ilıcalı’nın takımdan ayrılan Gürcü teknik adam Shota Arveladze ile arasının çok iyi olduğu biliniyordu. Hatta Shota’nın ayrılığının bu kadar uzamasının nedeninin de bu olduğu öne sürülmüştü ancak Acun Ilıcalı istikrara inandığı ve hocasına güvendiği için beklediğini belirtmişti. Hull City içerisinde konuşulanlara göre ise yeni teknik adam da yine Acun Ilıcalı ile arası iyi olan Türk bir teknik direktör olacak. Shota Arveladze’nin ayrılığı resmiyet kazanmadan önce de zaten bu dedikodular vardı aslında ve sürekli olarak da Sergen Yalçın’ın ismi geçiyordu. Acun Ilıcalı da hiçbir zaman bu iddiaları yalanlamadı.

Sergen Yalçın ve Acun Ilıcalı’nın arasının çok iyi olduğu da bir gerçek. Bu sebeple ikili elbette ki Hull City hakkında da sık sık konuşuyorlar ancak gelen haberler Sergen Yalçın’ın İngiltere Championship’e gitmek istemediği yönünde. İngiltere Championship’teki imkanlar, sahalar ve bütçeler her ne kadar Avrupa’nın pek çok üst ligi ile yarışabilecek düzeyde olsa da Sergen Yalçın milli takımı istiyor. Milli takımın hem Lüksemburg hem de Faroe Adaları karşısında aldığı skorlar sonrasında Alman teknik adam Stefan Kuntz’un devam edeceği açıklansa da kamuoyunda hala bir hoca değişikliği arzusu var. Ve olası bir değişiklikte Sergen Yalçın’ın adı da sık sık geçiyor. Bu sebeple Sergen Yalçın için Hull City seçeneği pek de gündemde yok.

yeni teknik adam

Sürpriz Türk Adaylar Var

Elbette yeni hocanın mutlak Türk olacağına ilişkin bir net bilgi yok. Takımın sahibi Acun Ilıcalı da böyle bir tasarrufu olmadığını açıkça deklare etti ama Türk basını kaynaklı haberlerde Hull City için Sergen Yalçın dışında başka Türk hocaların da adı sık sık geçmekte. Bu hocalardan biri de Fatih Terim. Fatih Hoca’nın da Acun Ilıcalı ile arası bir hayli iyi ve dahası Terim belgeselinin sonunda da Fatih Terim yeni maceralara açık olduğunun sinyallerini vermişti. Yine Şenol Güneş adı da Hull City için anılıyor Türk spor basınında.

Acun Ilıcalı takımın başına yeni teknik adam seçene kadar belli ki bu dedikoduları hep okuyacağız.