2021 Ozan Tufan İçin Nasıl Geçti

Bursaspor altyapısından yetiştiği kariyerinde Fenerbahçe tarafından ciddi bir yatırım yapılan ve 6 sene çubuklu formayı terlettikten sonra kaptanlık da yaptığı kulüpten ayrılan Ozan Tufan için 2021 senesi oldukça dramatikti. Fenerbahçe’nin formasını giydiğİ 6 sene içerisinde belki de en iyi performansını 2021 senesinde sergileyen 26 yaşındaki orta saha, buna rağmen kulüp içi tartışmaların odağı olmaktan da kurtulamadı.

Çok sancılı ve sıkıntılı bir süreçten geçtikten sonra takımdan ayrılan Ozan için hikâyeyi daha da dramatikleştiren gelişme ise çok sevdiği kulübü Fenerbahçe’den ayrıldıktan sonraki istasyonunun hayallerinin ülkesi İngiltere’de mücadele eden Watford olmasıydı.

Ozan Tufan 2021’de Vites Arttırdı

2020/2021 sezonuna bir önceki sezon Alanyaspor’un başında dikkat çekici bir performans sergileyen ve kulübün simgelerinden de birisi olan Erol Bulut’un teknik direktörlüğünde başlayan Fenerbahçe, sezon içerisinde gösterdiği performansla birlikte zirvenin bir hayli uzağında kalmış ve bu durum tartışmalar yaratmıştı. Erol Bulut’un takıma uygun bir hoca olup olmadığından, Fenerbahçe’nin neden büyük kulüp tecrübesi olmayan bir teknik adamı seçtiğine dair değişen tartışmalardan etkilenen kadroda sezon başında transfer edilen Enner Valencia, Dimitrios Pelkas dışında takımın sırtını yüklenen bir diğer oyuncu ise Ozan Tufan’dı. 20 yaşında bir oyuncu olarak ilk adımını attığı Fenerbahçe’de zaman zaman kötü performanslar gösteren ve özellikle yaz dönemini kötü geçirdiği için kilo almakla suçlanan Ozan Tufan, 2020/2021 sezonunu forma giydiği 41 resmi maçta attığı 6 gol ve 10 asistle tamamlayarak aslında oldukça iyi bir sezon geçirmişti.

2021 takvim yılı içerisinde oynadığı maçlarda 2 gol ve 8 asist yapmayı başaran Ozan Tufan için dönüm noktası ise Fenerbahçe’nin Sivasspor karşısında aldığı mağlubiyetten sonra başlayan gruplaşma tartışmalarıydı. Sarı Lacivertliler, Emre Belözoğlu’nun harika bir teknik adamlık performansı sergilediği maçlar sayesinde zirveye yaklaşmış ve hatta iki rakibinin puan kaybettiği haftada alacağı Sivasspor galibiyetiyle birlikte şampiyonluk kupasının bir ucundan tutacak haline gelmişti.

Bu maç kaybedilince şampiyonluk şansı da kalmadı ve Ali Koç da bu yenilginin hesabının sorulacağını ifade ederek gruplaşmaya etki ettiğini düşündüğü oyuncular ile yollarını ayırmayı başladı. İşte bu kararın son halkası olan Ozan Tufan, Fenerbahçe’den belki de buruk ayrıldı ancak gittiği kulüp her zaman oynamak istediğini ifade ettiği İngiltere’nin köklü temsilcilerinden Watford FC oldu.

2021’in En Büyük Mutluluğu: Giyilen Watford Forması

19 Ağustos 2021 tarihinde Watford’a transferi açıklanan Ozan Tufan, Fenerbahçe’den zorunlu satın alma opsiyonuyla kiralık olarak gönderildi. 26 yaşındaki orta saha oyuncusu, şu anda Dünya’nın en çok ilgi çeken ve en yüksek seviyede futbol oynanan ligi olarak gösterilen Premier Lig’de istediği seviyelere gelebilmiş değil. Yaptığı açıklamalarda fizik seviyenin kendisini çok zorladığını dürüstçe belirten Ozan Tufan, alışma sürecini tamamladıktan sonra Watford formasıyla iyi işler çıkarmaya başlayacaktır. Her türlü duygunun bir arada yaşandığı 2021 senesi, Ozan Tufan için hayallerin gerçekleştirildiği bir sene olarak hatırlanacak.