4 4 2: Hull City AFC Vazgeçmiyor

İngiltere Championship başladı ve Hull City AFC’de teknik adam Liam Rosenier ilk maçında Norwich City karşısına 4 4 2 ile çıktı. Geçen sezon özellikle de ligin ikinci devresinde sık sık 4 4 2’yi kullanmış ve bundan da sonuç almıştı genç teknik adam. Bu sezonda da takımın 4 4 2’yi kullanması bekleniyordu ama ana format olan 4 2 3 1’den vazgeçmeyeceği düşünülüyordu. Liam Rosenior ilk maçta 4 4 2 ile sahaya çıktı.

4 4 2

İlk Maçta Mağlubiyet Alındı

Hull City AFC ilk lig maçında sahadan 2 – 1 mağlup ayrıldı. İlk maçta oldukça kötü bir oyun ortaya koyan Hull City AFC açıkçası mağlubiyeti de fazlası ile hak etti. Ancak unutmamak gerekiyor ki Huıll City AFC’nin Championship‘te ilk maçtaki rakibi Norwich City’di. 2021 – 2022 futbol sezonunda İngiltere Premier Lig’de yer alan takım 2022 – 2023 futbol sezonunda da Championship’te play off adayları arasında gösteriliyordu. Ancak Norwich City geçen sezon play off’a kalamamıştı.

Bu sezona da yine Premier Lig hayali ile girdi Norwich City takımı ve oldukça da güçlü bir kadroya sahip. Sadece takım değerleri üzerinden bile değerlendirildiğinde ligin en değerli kadrolarından birine sahip Norwich City takımı. O sebeple bu maç Hull City AFC için kesinlikle bir ölçü değildi. Ancak yine de Hull Ctiy AFC’nin bu maçta çok kötü oynadığını belirtmek gerekiyor. Maçın 2 – 1 bitmesi ve farkın daha fazla açılmamış olması bu maç özelinde Hull City’nin becerilerinden çok daha fazla Norwich City’nin forvetlerinin beceriksizliği ile alakalı bir durumdu.

championship

4 4 2 İle Devam Edilecek Mi?

Hull City AFC bu maçı kaybetmiş olsa da yukarıda da belirttiğimiz gibi bu maç ölçü değildi Hull City AFC takımı için. Bu sebeple Liam Rosenior’un gelecek maçlarda da 4 4 2 ile devam etmesi bekleniyordu. Nitekim dün oynanan ve Hull City AFC”nin 2 – 1 kaybettiği İngiltere Lig Kupası maçında da Doncaster karşısına yine 4 4 2 ile çıktı Hull City AFC. Ancak bu maçta da rakip takım Hull City AFC’den çok daha iyi bir oyun ortaya koydu. Norwich City maçı anlaşılabilir bir durumdu ancak Donaster Hull City’den daha güçlü bir takım değil kesinlikle. Buna rağmen oyun olarak bu kadar etkisiz kalması 4 4 2’nin sorgulanmasına neden oldu Hull City AFC takımında. Tabii bu maça Hull City’nin as kadro ile çıkmadığını da belirtmek gerekiyor bu noktada.

Hull City AFC’de milli oyuncumuz Ozan Tufan Norwich City karşısında ilk 11’de sahaya çıktı ve ileri uçtaki iki adamdan biri olarak oynadı. Dün oynanan maçta ise ilk 11’de yoktu Ozan Tufan. Ama ilk lig maçında yine ilk 11’e dönmesi bekleniyor Ozan’ın. 4 4 2 ile devam edilip edilmeyeceği ise en çok merak edilen konu.