Championship Yeni Sezona Merhaba Dedi

Acun Ilıcalı’nın takımı olan Hull City AFC’nin de yer aldığı İngiltere Championship 2023 2024 futbol sezonuna merhaba dedi.

24 takımlı lig 46 haftalık uzun bir maraton olarak oynanıyor ve 46 hafta sonunda ilk iki sırayı alan takımlar direkt olarak dünyanın en prestijli, en zorlu futbol ligi olarak kabul edilen İngiltere Premier Lig’e yükselmiş oluyor. Premier Lig’e yükselecek olan üçüncü ve son takım ise lig 3. lig 4. lig 5. ve lig 6.sı dört takımın aralarında eleme usulü ile oynayacakları play off maçı sonrasında belirleniyor. Bu zorlu ligde ilk hafta geride kaldı. Hem skorlara hem de Acun Ilıcalı’nın takımı Hull City AFC’ye bakalım;

Championship İlk Hafta Sonuçlar

Sheff Wed – Southampton: Ligin iddialı takımlarından Southampton ilk maçta deplasmanda 2 – 1 galip geldi ve sezona 3 puanla başladı. Premier Lig’den geçen sezon düşmüştü Southamptoın.

Playmouth – Huddersfield: Playmouth takımı bu sezon pek de iddialı görünen takımlardan biri, değil ama ona rağmen sezona gayet iyi başladılar ve ilk maçı 3 – 1 kazandılar.

Bristol City – Preston: Alt sıraların adayı iki takımın mücadelesi 1 – 1 eşitlikle sona erdi.

Middlesbrough – Millwall: Millwall geçen sene play off kovalamıştı, bu sene de gücünü ilk maçtan gösterdi ve 1 – 0 galip geldi.

Stoke – Rotherham: Rakip 10 kişi kalınca bu maç Stoke için hazırlık maçına döndü ve ev sahibi 4 – 1 kazandı maçı.

Swansea – Birmingham: İki orta sıra adayı takımın mücadelesi beklendiği gibi çekişmeli geçti ve 1 – 1 sona erdi.

Blackburn Rovers – WBA: Premier Lig adaylarından ev sahibi takım ilk maçta 3 puanla başladı ve maçı 2 – 1 kazandı.

Watford – Queen Park: Watford Premier Lig’i çok sitediğini 4 – 0’lık ezici skorla ilk haftadan gösterdi.

Leicester – Coventry: Premier Lig’den düşen Leicester hemen geri dönmek istiyor. İlk maçı 2 – 1’lik galibiyetle kapattılar ama hedef şampiyonluksa daha fazlasını sunmaları gerekiyor.

Leeds United – Cardiff: Leeds Untied geçen sezon Premier Lig‘den düştü ve bu sezona da sahasında puan kaybı ile başladı. Maç 2 – 2 sona erdi.

Sunderland – Ipswich: Sunderland 10 kişi kaldığı maçı 2 – 1 kaybetti ve Ipswich ilk maçta adeta altın buldu.

championship

Hull City AFC Mağlubiyetle Başladı

Hull City AFC ligin ilk haftasında oldukça güçlü bir rakiple oynadı. Norwich City takımı geçen sezon Premier Lig adaylarından biriydi. Bus ezonda da ligin en değerli kadrolarından birine sahip Norwich City ve ilk maçta Hull City AFC’yi 2 – 1 geçti ancak skor çok daha farklı olabilirdi. Maçı baştan sona üstün oynayan takım Norwich City’di.