Acun Ilıcalı Hiç Mutlu Değil

Hull City AFC’yi satın alarak İngiltere’de bir takımın sahibi olan İlk Türk Acun Ilıcalı, takımının mevcut performansından dolayı hiç mutlu değil. 2021 22 futbol sezonunda Championship’in düşme hattındayken satın aldığı Hull City takımı o sırada düşme hattındaydı ve Acun Ilıcalı takımı satın aldıktan sonra takımın başına Türkiye’de de bir hayli tanınan bir isim olan Gürcü teknik adam Shota Arveladze’yi getirmişti. Shota Arveladze önderliğinde sürpriz galibiyetler alan takım ligde kalmayı başarmış ve Acun Ilıcalı bir anda Hull City AFC taraftarının sevgilisi olmuştu.

acun ılıcalı

2022 23 Sezonunda Acun Ilıcalı Premnier Lig Hayali Kuruyordu

2022 23 futbol sezonuna da yine Gürcü teknik adam Shota Arveladze önderliğinde başlayan takıma Acun Ilıcalı, özellikle de Türkiye merkezli pek çok transfere imza atmıştı. Fenerbahçe’den D. Pelkas, Ozan Tufan ve Allahyar Sayyadmanesh’i kadroya katan Hull City AFC, ayrıca Antalyaspor’dan Doğukan Sinik’i, Yeni Malatya’dan Benjamin Tetteh, bir dönem Denizlispor’da forma giyen Oscar Estupinan ve yine bir dönem Galatasaray’da forma giyen Jean M. Seri’yi kadroya kattı.

Sezona 4 2 3 1 ile başlayan Hull City AFC sezona harika başladı ve ilk 3 4 hafta sonunda Championship’te kendisiniz zirve mücadelesi yaparken buldu. Hull City AFC taraftarının çok mutlu olduğu bu dönemde Acun Ilıcalı da Türk spor medyasına yansıyan demeçlerinde hedefinin Premier Lig olduğunu söylemişti. Ne var ki bu hayalle çok da uzun soluklu olmadı. Hull City AFC, sezonun ilk haftalarının aksine bu kez üst süte mağlubiyetler yaşadı ve puan tablosunda alt sıralara doğru indi. Bu süreçte Shota Arveladze 4 2 3 1’den bile vagzeçerek üçlü savunmaya döndü ama orada da muvaffak olamayınca sonunda Shota Arveladze ile Hull City AFC’nin yolları ayrıldı. Shota Arveladze yerine yardımcı hoca Andyw Dawson’u takımın başına getiren Acun Ilıcalı orada da istediğini bulamadı ve 2022 23 futbol sezonunun ilk yarısında 3. farklı teknik adam olarak takımın başına Liam Rosenior‘u getirdi. Fakat görüşüne göre bu isim de şimdiye kadar Acun Ilıcalı’yı pek memnun edebilmiş değil.

Sezonun Yarısı Bitti

24 takımdan oluşuyor 46 maç üzerinden oynanıyor Championship. Dolayısıyla 23. haftada devre arası olması gerekirken Dünya Kupası nedeniyle devre arasına girdi Championship. Ve 21. haftada devre arasına giren ligde şu an Hull City AFC 20. sırada, düşme hattının hemen üzerinde bulunuyor. 21 maçta 7 galibiyet alabilen takım, 3 maçta berabere kalırken 11 maçta da mağlup oldu. Şu istatistik bile aslında sorunu ne olarak ortaya koyuyor. Hull City AFC, sezon başından beri çok ciddi bir savunma sorunu yaşıyor, skoru tutmayı beceremiyor ve bu sebeple de skora gidemediği maçları tutamayıp hepsini kaybediyor.