Hull City AFC Savunma Hattı

Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu Championship takımlarından Hull City AFC iyi başladığı bir sezonun devre arasına çok kötü girdi. Ligde düşme hattında olan takım şimdiye kadar üç farklı hoca ile çalıştı. Sezon başından beri oyun planı ve kadro istikrarı konusunda ciddi sıkıntılar yaşayan takımda en büyük sorunlardan biri ise hiç şüphesiz ki savunma hattındaki bireysel hatalar.

Hull City AFC Ligin En Çok Gol Yiyen Takımı

Sezona Shota Arveladze ile giren takım Türkiye ile bağlantılı pek çok ismi kadrosuna katarak bir anda Türk izleyicilerinin de desteklediği bir takıma dönüşmüştü. Acun Ilıcalı’nın satın almasının ardından takımın başına Gürcü teknik adam Shota Arveladze’yi getiren Hull City AFC zaten bu hamleler sonrasında Türk spor basınında kendisine yer bulmaya başlamıştı. Bu sezonun başında ise Acun Ilıcıalı, takıma iki Türk futbolcu kazandırdı. Fenerbahçe’den Ozan Tufan ve Antalyaspor’dan da Doğukan Sinik’i bonservisleri ile kadrosuna katan takımın maçları artık Türk futbolseverlerce de yakından takip edilmeye başlandı. Sezona çok iyi giren ve Premier Lig hayalleri kuran takım sonrasında ciddi bir düşüş yaşadı.

Shota Arveladze’nin 4 2 3 1 formasyonu ile sahaya çıkardığı takım ilk 4 haftanın sonunda kendini Championship’in zirve mücadelesi içerisinde bulsa da ilerleyen haftalarda özellikle de savunmada yaptığı basit hataların bedelini ağır ödemeye başladı. Öne geçtiği maçlarda bile skoru korumakta zorlanan Hull City AFC neredeyse hiçbir maçı gol yemeden tamamlayamaz oldu. Sezon başındaki pozisyon değerlendirme becerisini de yavaş yavaş kaybeden takım üst üste mağlubiyetler alarak alt sıralara doğru hızla inmeye başladı. Kötü gidişe dur diyemeyen Shota Arveladze, Hull City menajerliğinden ayrılınca yerine takımın yardımcı hocası Andy Dawson getirildi ancak takımın savunma problemine Andy Dawson da çare olamadı.

Ligin en kolay gol yiyen takımı olan Hull City, 21. hafta sonunda Dünya Kupası nedeniyle devre arasına alışılandan daha erken girilen Championship‘te yediği 39 golle bu alanda ligin en kötü istatistiğine sahip durumda. Ve üstelik de ligde Hull City’den sonra en çok gol yiyen takım olan 23. sıradaki Blackpool Hull City’den 6 gol daha az yedi. Ligde en az gol yiyen takım 18 golle Coventy olurken aradaki gol farkları 1 2 3 gol şeklinde artıp 33 gole kadar geliyor. Hull City’ye sıra geldiğinde ise yenilen gol farkı bir anda 6’ya çıkıyor.

Hull City AFC

Savunmaya Takviye Şart Görünüyor

Hull City AFC için takım savunmasında problem olduğunu söyleyebiliriz ama takım ilk yarı boyunca bireysel hatalardan da çok fazla gol yedi. İki kalecisinden de çok memnun olduğu söylenemez ayrıca Hull City AFC’nin. Dolayısıyla bu devre arasında Acun Ilıcalı takıma stoper ve kaleci takviyesi yapacaktır ve transfer politikası düşünüldüğünde bu isimler yine Türk futbolseverlerin yakından tanıdığı oyuncular olabilir.