Acun Ilıcalı Yardımlara Devam Ediyor

Ülkemizin yaşadığı deprem felaketinin ardından bölgeye tırlar dolusu su gönderen Acun Ilıcalı, deprem için yaptığı bilinen ve bilinmeyen yardımlara bir yenisi daha ekliyor. Acun Ilıcalı, sahibi olduğu TV 8 kanalında yayımlanacak olan Trabzonspor Basel maçının tüm reklam gelirlerinin de deprem bölgesine bağışlanacağı öğrenildi.

Acun Ilıcalı

Sıfırdan Zirveye: Acun Ilıcalı

Bugün çok başarılı bir iş adamı olan, dünyaca ünlü pek çok formatı, televizyon şovunu uyarlayarak Türk izleyicisi ile buluşturan ve sürekli rating rekorları kıran Acun Ilıcalı, gençliğinde başarısız bir öğrencydi. Anne babasını bir trafik kazasında kaybeden Acun Ilıcalı bugün çok varlıklı bir iş adamı olsa da hayatı boyunca paraya pek de önem veren biri olmadı aslında.

Televizyon dünyasına spor muhabiri olarak giren Ilıcalı, şeytan tüyü diye tabir edilen özelliği sayesinde çevresindeki herkesin sevgisini çok hızlı bir şekilde kazanmayı başardı hayatı boyunca. Belki de bu sayede çok hızlı yükselen Acun Ilıcalı, geldiği yeri ise hiçbir zaman unutmadı ve her zaman çok yardımsever bir insan olarak kaldı. Bugün medya patronu olan ve İngiltere Championsip’te de Hull City AFC’yi satın alarak kulüp sahibi olan başarılı iş adamı deprem bölgesine yaptığı yardımla da yine herkesin takdirini kazanmayı başardı.

Sivil toplum örgütü olan AHBAP‘ın kurucusu Haluk Levent’in açıklamalarına göre bölgeye tırlar dolusu su gönderen başarılı iş adamı ayrıca 5 milyon tl civarında da yardım sözü verdi. Bunların haricinde bilinen bilinmeyen daha pek çok yardımı olan Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu Hull City AFC takımı da, depremin ardından çıktığı ilk maçta sahada Türk bayrağı açmıştı. Bilindiği üzere Hull City AFC takımında milli oyuncumuz Ozan Tufan da forma giymekte.

Deprem Bölgesinde İhtiyaçlar Devam Ediyor

Depremin ilk anından itibaren herkes gücü yettiğince deprem bölgesine yönelik yardımlara katıldı. Sadece ülkemizden değil başta kardeş ülke Azerbaycan olmak üzere dünyanın pek çok ülkesinden bize yardım eli uzatıldı. İş gücü, gıda ya da direkt nakit yardımlar yapıldı. Ama üst üste iki yıkıcı depreme maruz kalan bölgenin ihtiyaçları ne yazık ki henüz tamamlanamadı.

Yardımların ardından bölgedeki gıda sorunu büyük ölçekte çözülmüş durumda. Gıdaya ulaşmak gibi bir sorun pek yaşanmıyor bölgede. Gıdaya dair daha spesifik sorunlar var. Örneğin çocuk maması gibi ya da glüten alerjisi olanlar için glütensiz yiyecek ihtiyacı gibi. Bunun haricinde gıda konusu büyük ölçüde çözüldü ancak mevsimin de kış olması ile beraber çok ciddi bir barınma ve ısınma sorunu var bölgede. Elektrik sıklıkla verilemiyor, benzin ve mazot sadece arama kurtarma ekipleri için kullanılıyor. Haliyle ısınma ve buna paralel olarak barınma sorunu devam ediyor. Çadır ve konteynerler ile bu sorunun çözümü öngörülüyor. Bir diğer sorun ise hijyen ve tuvalet. Bölgedeki mobil tuvalet ihtiyacı devam ediyor.