Championship Devam Ediyor

Ülkemiz depremin hatta depremlerin yaralarını sarmaya çalışsa da bir yandan da hayat devam ediyor, Ozan Tufan Championship mücadelesinde sahaya çıkıyor.

Deprem ülkemizdeki herkes için çok acı olsa da bu acıyı başka türlü yaşayanlar da yurt dışındaki Türkler oldu aslında. Yurt dışında forma giyen futbolcularımızın aileleri, arkadaşları bu ülkede ve kimisi depremi bizzat yaşadı. Bununla birlikte yurt dışındaki oyuncularımızın ligleri, maçları devam ediyor. Cengiz Ünder Fransa Ligue 1’de, Ozan Tufan İngiltere Championship’te sahaya çıkmaya devam ediyor.

Yaralar Sarılmaya Çalışılıyor

Türkiye 6 Şubat 2023 Pazartesi günü önce sabaha karşı Gaziantep merkezli sonrasında ise öğlen saatlerinde Kahramanmaraş merkezli iki büyük, yıkıcı depremle sarsıldı. Kandilli Rasathanesi verilerine göre ilk depremin büyüklüğü 7.7, ikinci depremin büyüklüğü ise 7.6’ydı. Bu iki yıkıcı depremin acı tablosu ise çok geçmeden ortaya çıkmaya başladı. Bugün gelinen noktada 20 binden fazla insanın canını kaybettiği söyleniyor resmi rakamlarca. Uzmanlar ise ne yazık ki buı sayısının daha da artacağı görüşünde.

Depremin ardından ülkenin her yerinden deprem bölgesine yardımlar yağarken sosyal medyanın da etkisiyle dünyanın her yerinden Türkiye’ye yardım gönderebilmek için organize oldu insanlar. Yardımlar sadece toplanan gıda ya da giyecek malzemeleri ile veya gönderilen maddi yardımlarla sınırlı değildi. Dünyanın pek çok ülkesinden ülkemize arama kurtarma ekipleri geldi. Ülkemizde de pek çok sivil toplum örgütü, AFAD önderliğinde olay yerinde görev almaya başladı. Bu noktada ciddi organizasyon sıkıntıları olduğunu da belirtmek gerekiyor mutlaka.

Championship

Championship Maçına Bayrak İle Çıkıldı

Yardımlar sürerken diğer yandan yukarıda da belirttiğimiz gibi hayat da devam ediyor. Yurt dışındaki oyuncularımız maçlara çıkmak zorunda, Acun Ilcıalı’nın sahibi olduğu İngiltere Championship takımı Hull City de sahaya çıkmak, maçlarını oynamak zorunda.

İronik bir biçimde ligin ilk devresi boyunca sıklıkla yedek kulübesinde yer alan Ozan Tufan da ligin ikinci devresi ile birlikte ilk 11’e geri dönmüştü. Ozan Tufan, ülkesinin yaşadığı bu büyük acıya rağmen bir yandan da formasını kaybetmemek için sahaya konsantre olmak zorunda. Hull City AFC 4 4 2’ye döndüğünden beri ilk 11’de sağ kanat olarak sahaya çıkmaya başladı Ozan Tufan. Hem Ozan Tufan hem de kulübün sahibi Acun Ilıcalı ilk andan itibaren farkındalık yaratabilmek için çabaladılar ve çabalıyorlar. Deprem bölgesine tırlarca su gönderen Acun Ilıcalı ayrıca 5 milyon TL’lik de bir yardım bütçesi ayırdı deprem bölgesi için.

Bununla birlikte Hull City AFC takımı da son oynadığı lig maçında Türk bayrağı ile çıktı. Takım halinde maç öncesinde Türk bayrağını açtı Championship takımı. 11 Şubat’ta oynanan maçta Ozan Tufan da ilk 11’de sahaya çıktı. Maç, başladığı gibi 0 0’lık eşitlikle sonuçlanırken Ozan Tufan sağ kantta görev aldı. Son derece üzgün gözüken Ozan, ikinci yarıda oyundan alındı.