Acun Ilıcalı’nın Hedefleri

İngiltere Championship takımlarından Hull City AFC’yi 2021 22 sezonunun sonuna doğru satın almıştı Acun Ilıcalı. Acun Ilıcalı takımı satın aldığında Hull Cityu AFC, Championship’te düşme hattındaydı ve takımın küme düşmesine de kesin gözüyle bakılıyordu. Acun Ilıcalı takımı satın aldıktan sonra takımın başın Gürcü teknik adam Shota Arveladze’yi getirdi. Shota Arveladze sonrası üst üste puanlar alan Hull City AFC herkesi şaşırtarak lige tutunmayı başardı ve bu başarı ile birlikte Acun Ilıcalı da Hull City tribünlerinin sevgilisi oldu, Türk iş adamı hakkında besteler yapılırken Hull City AFC tribünlerinde Türk bayrakları açıldı. 2022 23 futbol sezonuna başlarken büyük bir sevgi vardı Acun ılıcalı ve Shota Arveladze’ye yönelik olarak Hull City AFC tribünlerinde.

.

Acun

Hedefi Premier Lig Olarak Açıklamıştı Ama…

2022 23 sezonuna pek çok transferle giren Hull City AFC, sezona da çok iyi başlayınca bir anda Premier Lig telaffuz edilmeye başlandı camiada. Acun Ilıcalı da Hull City AFC’yi satın aldığında ilk verdiği röportajların birinde şöyle konuşmuştu;

”Başarının bir yılda geleceğini söyleyemem ama gelecek sezondan itibaren yüksek bir konsantrasyonla Premier Lig’e yükseleceğimizi düşünüyorum. İlk hedefimiz bu. Premier Lig’e çıkarsak düşmeye aday takımlardan olmayacağız. Amacımız ilk 6’ya oynamak olacak. Hull City’nin Leicester City’den eksik bir yanı olduğunu düşünmüyorum. Leicester’ın geçtiğimiz yıllardaki performansını takdir ediyorum. Bir sonraki Leicester City olmaya adayız. Hull City olarak kupalar kazanma potansiyeline sahibiz. Hull’daki ilgi beni çok etkiledi. Bir ilgi bekliyordum ama bu kadarını beklemiyordum. Bu beni 10 kat daha motive etti. Hayalim bir kulüp sahibi olmaktı, şimdi ise bu kulüple başarılı olmayı hayal ediyorum. İngiliz futbolunda tarih yazmaya odaklanmış durumdayım.”

Sezon başında üst sıralarda yer alan Hull City AFC, Ilıcalı’nın bu sözleri de nazara alındığında bir anda Premier Lig adayı olarak gösterilmeye başlandı ama devamında ciddi bir düşüş yaşamaya başladı Hull City AFC. Ve en azından bu sezon özelinde Premier Lig, bir hayal olarak kaldı Hull City AFC ve Acun Ilıcalı için.

Acun Ilıcalı Kimdir?

Türkiye’de önce muhabir, sonra sunucu ve devamında da medya patronu ve iş adamı olarak bilinen Acun Ilıcalı 29 Mayıs 1969’da Edirne’de doğdu. Küçük yaşta anne ve babasını bir trafik kazasında kaybeden Acun Ilıcalı, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon bölümünden mezun oldu.

Muhabir olarak girdiği spor dünyasından magazine kayan Ilıcalı kendi programını yapmaya başladı. Bu programla başarı yakalayan Acun Ilıcalı sonrasında birçok farklı yarışma programı ve reality şovu yaparak Türkiye’de popüler bir televizyon yapımcısı ve sunucusu haline geldi. TV 8‘i satın alarak medya patronu da olan iş adamı, 2021 22 futbol sezonu sonunda Hull City AFC takımını satın alarak futbol dünyasında yatırıma başlamış oldu.