Pedro Martins İle Anlaşılamadı

Hull City ligde geçirdiği kötü günlerin ardından teknik direktör Shota Arveladze ile yollarını ayırmıştı. Shota Arveladze sonrasında takımın patronu Acun Ilıcalı’nın takımın başına arasının çok iyi olduğu bilinen Sergen Yalçın’ı getireceği iddia edilmişti; ancak Acun Ilıcalı tercihini Portekizli teknik adam Pedro Martins olarak açıkladı ve hatta ikili Hull City’nin kazandığı Wigan A. maçını da birlikte izlemişlerdi. Resmi imzanın atılması beklenirken şok bir gelişme yaşandı ve taraflar anlaşamadı.

Pedro Martins

Acun Ilıcalı, Pedro Martins Konusunda Açıklama Yayınladı

Kulüp sahibi Acun Ilıcalı ve Portekizli teknik adam Pedro Martins, Hull City’nin lig maçını birlikte izlediklerinde artık herkes anlaşmanın zaten tamam olduğunu düşünüyordu oysaki İngiliz gazeteleri resmi imzanın birkaç günü sonra atılacağını belirtmişti. Lig maçları devam ederken böylesine bir gecikmeye zaten anlam verilememişti, tıpkı anlaşmanın sağlanamadığı haberlerine de anlam verilemediği gibi. Ne var ki anlaşma olmadığı haberi kulüp patronu Acun Ilıcalı’nın yaptığı detaylı açıklama ile resmiyet kazandı. Aun Ilıcalı’nın açıklaması şöyleydi;

”Teknik direktör Pedro Martins ile yaptığımız görüşmelerin ardından karşılıklı anlaşmaya varamadık ve görüşmeleri bitirme kararı aldık. Pedro harika bir antrenör ama taleplerini karşılayamacağımızı hissettik. Hull City’e gösterdiği ilgiden dolayı kendisine teşekkür ediyoruz. Ekibimiz, kulüp efsanesi Andy Dawson ile çok yetenekli ellerde ve onun geçen hafta ortaya koyduğu performanstan çok memnunuz. Dawson bir sonraki duyuruya kadar ilk takımdan sorumlu olmaya devam edecektir. Dünyanın dört bir yanından yüksek kalibreli teknik direktörlerin ilgisini çektik ve bu büyük kulübü ileriye götürecek doğru adayı bulana kadar tüm seçeneklerimizi değerlendirmeye devam edeceğiz. Bu bizim için çok önemli bir karar ve aceleye getirmek istediğimiz bir şey değil. Andy ve ekibinin getirdiği istikrar, bu kararı doğru bir şekilde almamızı sağladığı için şanslıyız. Birlikte yolculuğumuzun başında da söylediğim gibi şeffaflıkla hareket edeceğiz ve bu süreç boyunca taraftarlarımıza güncel bilgileri vermeye devam edeceğiz.”

Acun Ilıcalı, yaptığı bu açıklamada Pedro Martins ile anlaşamadıklarını belirtmekle birlikte aslında yeni teknik direktör arayışlarına son verdiklerini ve takımın Dawson ile devam edeceğini de söylüyordu.

Andy Dawson ile Devam Kararı

20 Ekim 1978 doğumlu olan 43 yaşındaki teknik adam Hull City’de Shota Arveladze’nin yardımcılığını yapıyordu. Hull City takımının bu sezon Gürcü teknik adam Shota Arveladze olmadan çıktığı ilk maçta takımın başında yer alan Dawson, maçın 2 1 kazanılmasını sağlamış ve haftalar sonra Hull City takımına 3 puan aldırmayı başarmıştı. Tıpkı Shota Arveladze gibi takımı 4 2 3 1 dizilimi ile sahaya süren A. Dawson’un Shota’dan en büyük farkı, milli oyuncumuz Ozan Tufan’ı on numara olarak forvet arkasında değil de defansın önünde onatmak olmuştu. Yakında kazanılan bu maçın tesadüf mü yoksa Dawson’un Hull City’nin kurtuluş reçetesi mi olduğunu hep birlikte göreceğiz.