Andy Dawson İle Hull City Kendini Buldu

2022 23 futbol sezonuna Championship’te fırtına gibi giren Hull City AFC, sonrasında büyük bir düşüş yaşamış ve Shota Arveladze ile yolları ayırıp Andy Dawson ile yola devam kararını almıştı. Bu kararın ardından iki maç. Mağlubiyet alan takım için pek bir şeyin değişmediği söyleniyordu ama görünüşe göre yorumcular biraz erken hüküm vermişler. Andy Dawson takım üzerindeki etkisini şu sıralar fazlasıyla gösterme başladı ve Hull City AFC üst üste ikinci galibiyetini alarak tekrar üst sıralara tırmanmaya başladı.

Andy Dawson ile 5 Maçta 3 Galibiyet

Sezona Shota Arveladze ile giren Acun Ilıcalı’nın takımı aldığı iyi sonuçlarda ilk 3 hafta sonunda kendisini bir anda Championship’in zirvesinde bulmuştu. O dönem başta Acun Ilıcalı da olmak üzere takımın Türk futbolcuları, Türk medyasına verdikleri demeçlerde Premier Lig’i istediklerinden bahsediyorlardı. Ama bu güzel rüyalar çok kısa sürdü ve Hull City AFC gerçeklerle yüzleşti. Herkesin en zorlu lig olarak kabul ettiği Premier Lig’in bir alt ligi olan Championship’te de şampiyon olmanın zorluğunu Hull City AFC üzerinden Türk futbolseverler de bir kez daha tecrübe etmiş oldular. Üç hafta sonunda Premier Lig hayallerine kapılan Shota Arveladze ve öğrenciler 10. hafta geldiğinde düşmeme mücadelesi verirken buldular kendilerini. Takımdaki kötü gidiş bir türlü son bulmayınca da Acun Ilıcalı, teknik adam değişikliğine gitti ve Acun Ilıcalı, arasının çok iyi olduğu Shota Arveladze’yi takımdan göndermek zorunda kaldı.

Bu değişikliğin ardından Hoca arayışları devam ederken takım, Wigan A. maçına yardımcı hoca Andy Dawson ile çıktı ve uzun bir oradan sonra bir maçtan 3 puanla ayrılmayı başardı. Bu galibiyet ardından o sırada görüştüğü Portekizli teknik adamla da son anda anlaşmazlığa düşen Acun Ilıcalı, takımı Andy Dawson’a emanet etmeye karar verdi. Wigan maçının ardından çıkılan Huddersfield United ve Birmingham maçlarında ardı ardına alınan 2 mağlubiyetle moraller bozulsa da sonrasında üst üste iki deplasman galibiyeti geldi. Hull City AFC önce Balckpool takımını deplasmanda 3 1 ile geçti sonrasında ise yine bir deplasman maçına çıktı ve Rotherham United‘i de 4 2 ile alt edip 2 deplasman maçında 6 puıan toplamayı başardı. Böylece Andy Dawson toplamda 5 maçta 3 galibiyet elde ederek oldukça iyi bir grafik yakalamış oldu.

Andy Dawson

Hull City AFC Blackburn Rovers’ı Konuk Edecek

Bu hafta sonu ise Hull City AFC çıkacağı en zor maçlardan birine çıkıyor ki bu Andy Dawson’ın da en zor sınavı oalcak haliyle. Ligin favorilerinden olan, Premier Lig’i defalarca tecrübe etmiş olan Blarckburn Rovers’ı ağırlayacak olan Hull City AFC ve Andy Dawsonb, arkalarına aldıkları rüzgarı bu maçta da devam ettirmek istiyorlar. Maçın favorisi ise elbette ki konuk ekip olacak.