Ozan Tufan Filmi Başa Sardı

Türk futbolunda taraftarların algısını yönetebilmek veya değiştirebilmek adına basın çok önemli bir yer tutar. Oldukça da tartışmalı olan basın yapımız nedeniyle bu zamana kadar birçok teknik adam ve oyuncu Türkiye’de baskı altına girdiği için performans gösteremeyip başka ülkelerde şahane yaratmıştır. Bununla birlikte Türk spor basınını tartışmalı yapan konulardan birisi de haber öznelerinin çoğu zaman değişmemesi ve bu öznelerle ilgili haberlerin de pek çok zaman niteliğinin benzer olmasıdır. Ara transfer döneminde Fenerbahçe’ye döndükten sonra iyi bir performans gösteremeyen Ozan Tufan da bu değişmeyen öznelerden biri olarak yine basının olumsuz haberlerinde özne oldu.

Beklentinin Düşüşü

Ara transfer döneminde Watford’dan Fenerbahçe’ye geri dönen Ozan Tufan’ın gerçekten beklentilerin altında kaldığını söylemek gerek.

26 yaşındaki orta saha oyuncusu oynadığı maçlarda iyi performanslar sergileyemedi ve bu durum basından daha önce Fenerbahçe taraftarının da tepkisini çekmişti. Bununla birlikte basında yer alan son haberlere bakıldığı zaman birçok haber kaynağının benzer cümlelerle Ozan Tufan’ın beklentilerin altında kaldığına yönelik haberler yaptığı görülüyor.

Ancak bu noktada Ozan Tufan’dan daha kötü performans gösteren birçok oyuncu olmasına rağmen Ozan’ın öne çıkartılması da zaten Türk basınının tartışmalı olmasını sağlayan durum. Basının mercek altına aldığı isimler ne yazık ki pek çok zaman değişmiyor ve bu durum bir ismin sorunlarının çok daha büyükmüş gibi görünmesine sebep oluyor.

Başka bir deyişle, Ozan Tufan’ın performansı şu sıralar gerçekten kötü ancak oyuncunun performansının iyi olduğu dönemlerde basının bu kadar cömert bir şekilde haber yaptığı çok fazla dönem de olmamıştı.

Hayal Kırıklığı

Ozan Tufan Fenerbahçe’ye imza attığı ilk günden bu yana tartışmalı bir oyuncuydu. Bursaspor forması giydiği dönemde oldukça heyecan verici bir potansiyel taşıyan ve o dönem Şenol Güneş tarafından yönetilen Beşiktaş’ın da ısrarla istediği Ozan’ın Fenerbahçe’ye transferi de tartışma yaratmıştı.

O günden bu yana köprünün altından çok sular aktı ama Ozan Tufan ne yazık ki kendisini tam anlamıyla taraftarına kabul ettiremedi. İyi performans gösterdiği dönemde de kötü performans gösterdiği dönemde de Ozan Tufan tartışmaların odağındaki isimlerden biriydi.

Bununla birlikte 26 yaşındaki orta saha oyuncusunun şu sıralar kariyerinin en kötü dönemlerinden birini yaşadığını da söylemek yanlış olmaz. Ancak bu durum belli ki tek taraflı bir hayal kırıklığından da kaynaklanmıyor.

Watford’da da tutunamayan Ozan Tufan’ın kafasını tam anlamıyla saha içine veremediği ortada. Bu düşünce Ozan’ın ikili mücadelelerdeki tavrından attığı paslara kadar yansıyor. 26 yaşındaki orta saha oyuncusu sanki kendisini tekrar kanıtlamak adına kendinden beklenenden çok daha fazlasını yapmak isteyen bir oyuncu görüntüsünde.

Bu bağlamda oyuncunun Hull City ile alakalı basına yansıyan haberlerinin devam etmesini de değerlendirmek gerekiyor. Oyuncunun bağlantılarının artık daha da değişmesi gerekiyor.