Beşiktaş Ozan Tufan İçin Devrede

2022 23 futbol sezonunun başında Acun Ilcıalı’nın sahibi olduğu Hull City AFC kadrosuna katılan Ozan Tufan, devre arasında takımdan ayrılıp Beşiktaş için Türkiye’ye dönebilir. Milli oyuncunun rotasının İtalya ligi olması bekleniyordu ama bir faktör her şeyi değiştirdi; futbol kariyerinde ilk çıkışını yakalamasına ve oyuncunun milli takıma kadar yükselmesine büyük katkıları olan teknik direktör Şenol Güneş.

Beşiktaş Şenol Güneş’in Bir Dediğini İki Etmeyecek

Beşiştaş takımı sezona Fransız hocası Valerien Ismael i,le başlamıştı. 2021 221 sezonunun sonlarına doğru takımın başına gelen Fransız hoca oynattığı tempolu futbolla siyah beyazlı camianın güvenini kazanmış ve devamında da 2022 23 futbol sezonunda Fransız teknik adam ile devam etmeye karar vermişti siyah beyazlı camia. Transferin de en başarılı takımlarından biri olan Beşiktaş neredeyse tüm transferleri sezon öncesi, hazırlık kampına yetiştirmeyi başardı. Bunun sonucunda da takımdan ve hocadan beklenti iyice arttı ve açıkçası Fransız teknik adam önderliğindeki Beşiktaş takımı bu beklentileri karşılamaktan çok uzak bir performans sergiledi. Haliyle de fazla beklenilmeden Fransız teknik adam Valerien Ismael ile yolları ayırdı siyah beyazlı camia.

Valerine Ismael yerine ise takımın başına tanıdık bir isim getirildi. Beşiktaş ile büyük başarılar yaşayan, şampiyonluklar kazanan tecrübeli teknik adam Şenol Güneş, benzer başarılar için bir kez daha siyah beyazlı camianın tercihi oldu. Şenol Güneş takımın başına geçtikten birkaç hafta sonra Dünya Kupası sebebiyle Süper Lig, her zamankinden daha erken bir tarihte devre arasına girdi. Haliyle de hoca değişikliği yapmış bir takım için bu ara ciddi bir fırsata dönüştü. Ligin ikinci yarısı için hazırlıklarını sıkı tutan Beşiktaş’ta transfer komitesi de Şenol Güneş’in istekleri doğrultusunda çalışmalara başladı. Gelen haberlere göre ise Şenol Güneş’in hedefindeki ilk isim ise eski öğrencisi Ozan Tufan. Yabancı sınırının olması nedeniyle orta sahaya iki yönlü bir Türk oyuncu talep eden Şenol Hoca’nın bu tarifine uyan en iyi alternatif şüphesiz ki Hull Ciyt AFC’de sezon başındaki konumundan uzak kalıp yedek kulübesine hapsolan Ozan Tufan.

Beşiktaş

Ozan Tufan Hull City AFC’de Yedek

Sezon başında Shota Arveladze takımın başındayken milli oyuncu Ozan Tufan da Hull City AFC’nin ilk 11’inin değişmez bir parçasıydı. 4 2 3 1 düzeninde forvet arkasında 10 numara rolünde oynayan ve ciddi skor katkısı sunan Ozan Tufan, takımın kötü gitmesinin ardından Shota Arveladze ile yolların ayrılması sonrasında formasını kaybetti. Shota Arveladze sonrası Hull City AFC’yi önce Andy Dawson, devamında ise Liam Roseino çalıştırmaya başladı. Her iki teknik adam da milli oyuncuyu ilk 11’de değerlendirmedi. Championship’te ikinci devre başladı ve iki maç geride kaldı, Ozan Tufan bu iki maçta da yine yedek kulübesindeydi. İyi bir teklif gelmesi halinde Acun Ilıcalı’nın da oyuncunun ayrılmasına izin vereceği düşünülüyor.