Ozan Tufan Oynamak İstiyor

İngiltere Championship’te yer alan Acun Ilıcalı’nın takımı Hull City AFC’de forma giyen Ozan Tufan bu sıralar sıkıntılı günler geçiriyor. Hull City AFC’deki kötü gidişin ve hoca değişikliklerinin ardından formasını kaybeden milli oyuncu yedek kulübesine adeta hapsolmuş durumda.

Ozan Tufan Shota Arveladze’nin Gözdesiydi

Sezon başında Acun Ilıcalı’nın bonservisiyle birlikte Fenerbahçe’den kadrosuna kattığı Ozan Tufan, o dönem takımın başında olan Gürcü teknik adam Shota Arveladze’nin vazgeçilmezlerinden biriydi. 4 2 3 1 formasyonunda forvet arkasında 10 numara olarak kullandığı Ozan Tufan’dan son derece memnundu Shota Arveladze ve takımın kötü gitmeye başladığı dönemde bile milli oyuncudan hiç ama hiç vazgeçmemişti.

Sezona tıpkı takımı Hull City AFC gibi çok formda başlayan Ozan Tuıfan, takımın düşüş yaşamaya başlamasıyla birlikte buna paralel olarak geriye gitmeye başladı. Shota Arveladze düşüşü durdurabilmek için 4 2 3 1’den vazgeçip üçlü savunmaya döndüğünde bile Ozan Tufan’dan yine vazgeçmemişti. Ancak Gürcü teknik adam ne yaparsa yapsın takımdaki kötü gidişe çare bulamadı ve Hull City takımı düşme hattına kadar geriledi. Bu noktadan sonra Shota Arveladze ile yolları ayıran Acun Ilıcalı hoca arayışlarına başlasa da birini bulamadı ve takımı yardımcı hoca Andy Dawson’a emanet etti. Any Dawson da takımın idaresini eline alır almaz ilk olarak Ozan Tufan’ı daha geride bir pozisyonda konumlandırdı. 4 2 3 1’den vazgeçmeyen Andy Dawson, Ozan Tufan’ı forvet arkasında değil de savunmanın önünde kullanmaya başladı. İki maç sonunda da Ozan Tufan’ı ilk 11’den kesti Andy Dawson.

Hull City AFC’nin kötü gidişi Andy Dawson ile de devam edince Acun Ilıcalı bir kez daha hoca değişikliğine gitti ve takımın başına genç bir teknik adam olan Liam Rosenior’ı getirdi. Hull City takımı Liam Rosenior ile de beklenen toparlanmayı gösteremeden devre arasına kadar geldi. Bu süreçte Ozan Tufan artık tamamen bir rotasyon oyuncusuna dönüştü Hull City’de. Devre arasında takımdan ayrılabileceği haberleri çıkan Ozan Tufan için bu süreçte bir defa açıklama yapan Liam Rosenior, onun çalışmalarından memnun olduğunu söyledi.

Ozan Tufan

İkinci Yarıda Da Yedek Kulübesinde

Bu açıklamaların ışığında Ozan Tufan’ın ligin ikinci yarısı ile birlikte formasına kavuşacağı düşünülüyordu ama düşünüldüğü gibi olmadı. 2022 23 futbol sezonunda Championship’te ikinci yarıda başladı ve Hull City AFC şimdiye kadar biri deplasmanda biri kendi sahasında olmak üzere iki maça çıktı. Ozan Tufan iki maçta da yedek kulübesinde yer aldı. Buna rağmen iki maçta da ikinci yarılarda oyuna dahil olan oyuncumuz son oynana Sunderland maçında da takımına beraberliği getiren ve puanı kurtaran golü atmayı başardı. Yine de Ozan Tufan’ın yakın çevresine yedek kalmaktan rahatsız olduğu ve oynamayacaksa takımdan ayrılmak istediğini söylediği gelena haberler arasında.