Bristol City, Hull City İle Karşılaşacak

Milli oyuncumuz Ozan Tufan’ın formasını giydiği ve her hafta farklı bir bölgede oynaması ile fenomenleştiği Hull City AFC bu hafta Bristol City deplasmanına konuk oluyor. Bu akşam oynanacak olan maçta milli oyuncumuz Ozan Tufan’ın forma giyip giymeyeceği, forma giyecekse de hangi bölgede görev alacağı tahmin edilemiyor.

Bu akşam oynanacak olan maç öncesinde Brsitol City 41 puana sahip, Hull City AFC ise 42 puanda. Bu pencereden bakıldığında bu maç sıralamaya direkt etki edecek olan bir mücadele. Hull City AFC bir aralar düşme hattına kadar inmiş olsa da toparlanmayı başardı ve Championship’te ikinci devrenin başlaması ile birlikte de üst sıralara doğru çıkıp play off’u zorlamaya başladı ancak aynı hedef ev sahibi Bristol City için de söz konusu.

Bristol City

Ozan Tufan Bristol City Karşısında Oynayacak Mı?

Bu sene Hull City AFC’nin performansı gibi mi milli oyuncumuz Ozan Tufan’ın performansı da bir hayli dalgalı aslında. Sezon başında, Shota Arveladze döneminde takımın vazgeçilmeziydi Ozan Tufan ve 4 2 3 1 formasyonunda forvet arkasındaki hücum oyuncusu Ozan’dı her zaman. Ne var ki Shota’nın takımdan ayrılmasından sonra işler milli oyuncumuz için değişmeye başladı. Gerçi Shota döneminde de Ozan Tufan sezon başında çok övülse de sonrasında takımın düşen performansı ve gelen kötü sonuçlarla birlikte ağır eleştiriler alamaya başlamış, o bölgede oynamak için yeterli teknik kapasite ve yaratıcılığının Ozan Tufan’da olmadığı yazılıp çizilmişti.

Shota Arveladze sonrası Andy Dawson döneminde önce forvet arkasından defansın önüne çekilen milli oyuncu bu bölgede iki maça çıktıktan sonra da kesik yemiş ve yedek kulübesine mahkum olmuştu. Andy Dawson sonrasında takımın başına geçen Liam Rosenior da tıpkı Andy Dawson gibi milli oyuncumuzu yedek bıraktı ve Championship’te Dünya Kupası arasına kadar genelde yedek soyundu Ozan Tufan. Ozan Tufan’ın Bristol City karşısında ilk 11’de sahaya çıkıp çıkmayacağı ise gerçekten belirsiz çünkü Dünya Kupası öncesinde yedek kalan oyuncumuz için Dünya Kupası arasından sonra işler oldukça değişti.

Ozan Tufan

Dünya Kupası Sonrrası

Dünya Kupası arasından sonra Ozan Tufan için de Hull City AFC için de işler değişti. Liam Rosenior, 4 2 3 1’den tamamen vazgeçmese de takımına 4 4 2’yi de oynatmaya başladı. Hull City AFC kariyerinde forvet arkası ve defansif orta saha olarak oynayan Ozan Tufan, takım 4 4 2’ye dönünce daha önce Bursaspor kariyerinde oynadığı gibi sağ açık oynamaya başladı ve iyi de bir performans ortaya koydu. Ancak Liam Rosenior sürpriz bir değişikliğe daha imza attı ve son maçlarda ilk 11’de yer verdiği milli oyuncuyu bu kez de sol açık olarak oynattı. Böylece Ozan Tufan sezon başından beri Hull City AFC’de dört farklı mevkide forma giymiş oldu.