Hull City, Bristol City Deplasmanında Yenildi

İngiltere Championship’te sezonun ikinci yarısına fırtına gibi giren ve düşme hattından kurtulup da üst sıralara doğru tırmanışa geçen Hull City AFC bu kez mağlup oldu. Bristol City deplasmanına konuk olan takım 70. dakikada penaltında yediği golle sahadan 1 0 mağlup ayrıldı ve galibiyet hasretini 4 maça çıkardı.

Bristol City Maçı Sıralamayı Direkt Etkiliyordu

Bu maç öncesinde Hull City’nin 42, ev sahibi Bristol City’nin ise 41 puanı vardı. Bu anlamda iki takım arasındaki sıralamayı direkt etkileyecek bir maçtı bu maç. Hull City AFC eğer kazanabilseydi ligde 12. sıraya kadar çıkarak play off hedefine doğru büyük bir adım daha atacaktı. Ancak Hull City sahadan yenik ayrılınca bu kez 41 puandaki Bristol City puanını 44 yaptı ve Hull Ciy’nin üzerine çıkarak 2 puan da fark yapmış oldu.44 puanlı Bristol City ligde 13. sıraya yerleşti.

Bristol City

Maçı kaybeden Acun Ilıcalı’nın takımı ise 16. sıraya kadar geriledi. 42 puanda kalan Hull City AFC ile düşme hattının en üstünde yer alan Cardiff arasında 7 puan fark kaldı. Ligin ilk devresinin düşme hattında bitiren Hull City AFC ikinci devreye fırtına gibi girmişti aslında. Üst süte aldığı galibiyetlerle düşme hattından kurtulan takım bir anda kendisine play off’u hedef olarak koymuştu. Bu anlamda sezon başlangıcına çok benzer bir durumu yaşadı Hull City AFC. Hatırlanacağı üzere bu sezonun başında da Shota Arveladze önderliğinde lige muazzam bir başlangıç yapmıştı Hull City AFC ve üst üste galibiyetlerle kendisini Championship’te zirve mücadelesinde bulmuştu. O dönemde de bir anda hedefimiz Premier Lig söylemleri ortaya çıkmıştı ki hemen ardından büyük bir düşüş yaşandı ve hoca değişiklikleri geldi.

Shota Arveladze ile başladığı sezonda ilk devre bitmeden iki defa hoca değiştirdi takım. Shota Arveladze sonrası, Shota Arveladze’nin teknik ekibinde yer alan ve eski bir Hull City futbolcusu olan Andy Dawson takımın başına geçti. Kötü gidiş son bulmayınca bir kez daha hoca değişikliğine gitti Acun Ilıcalı ve takımın başına genç teknik adam Liam Rosenior getirildi. Bu değişiklik de ilk anda etkili olmamış ve Hull City AFC devreyi düşme hattında bitirmişti. Ligin ikinci devresine ise harika bir giriş yapılınca düşme hattından kurtulmuştu Hull City ekibi.

Ozan Tufan İlk 11 Çıktı

Bristol City maçında sahaya 4 2 3 1 ile çıktı Hull City AFC. Bu sene sezon başından beri 4 2 3 1 oynayan Hull City AFC, ligin ikinci devresinden itibaren ise sık sık 4 4 2’yi kullandı ve bu formasyonda da milli oyuncumuz Ozan Tufan sağ açıkta görev aldı. Bu maçta yine sağ açıktı Ozan ama bu kez 4 4 2 yerine 4 2 3 1 ile sahadaydı Liam Rosenior’un takımı.