Derbi Maçında Kaptan Ozan Tufan

Derbide sakatlıkları devam eden Hasan Ali ve Emre Belözoğlu ile cezalı Gustavo forma girmeyince Ozan Tufan kaptanlık görevini üstlendi. Başarılı futbolcuya, Volkan Demirel ve Kaptan Emre Belözoğlu tavsiyelerde bulundu. İngiliz basınında yer alan haberlere göre Ozan Tufan, Everton ve Crystal Palace ile görüşmeler yapıyor.

Fenerbahçe – Galatasaray derbi öncesinde kanarya cephesinde önemli gelişmeler kaydedildi. Sarı lacivertli takımda sakatlıkları devam eden oyuncular Galatasaray maçında yer almayacak. Müsabakada sakatlıkları sebebi ile Fenerbahçe’de yer almayacak oyuncular arasında Hasan Ali Kaldırım ve Emre Belözoğlu var. Gustavo da cezalı olduğu gerekçesiyle derbide oynamayacak. Ezeli rakiplerin karşı karşıya geleceği maçta, Emre Belözoğlu forma giyemeyeceği için kaptan Ozan Güven’e büyük sorumluluk düşecek.

İki İsim İle Görüşmeler Yapıyor

Fenerbahçe’nin son maçlarında hakem hatalarından dolayı sıkıntılı zamanlar yaşayan Ozan Tufan, kart çekincesine de sahip. Hasan Ali Kaldırım sakatlığının durumuna bağlı olarak derbide yer alsa bile Ozan Tufan’ın sahada önemli görevleri üstlenecek. Performansında düşüş yaşayan Tufan’ın iki isim ile görüşmeler yaptığı belirtildi. O iki isim, İngiliz basınında çıkan haberlere göre Everton ve Crystal Palace. Everton, 24 yaşındaki oyuncuyu yaz transfer döneminde kadrosuna dahil etmek istiyor.

Volkan Demirel ve Emre Belözoğlu’ndan Destek

Geçen sezon futbolu bırakarak Fenerbahçe’nin teknik ekibinde yer alan Volkan Demirel, Ozan Tufan’a destek olarak tecrübeleri doğrultusunda tavsiyeler verdi. Bu tavsiyeler arasında Tufan’ın rakiple nasıl bir iletişimde bulunması, taraftar baskısı ve sahadaki duruşu yer alıyor. Galatasaray derbilerinde son derece başarılı ve tecrübeli olan Volkan Demirel’in Ozan Tufan’a verdiği tavsiyelerde “Kadıköy’deki derbilerde psikolojik üstünlük hep bizde, bunu unutma. Isınmaya çıktığımız andan itibaren bu üstünlüğü rakibe de yansıtmak gerek. Taraftarla takım bütünleşirse derbide tüm kontrolü alırız.” şeklinde konuştu.

Sakatlığı nedeniyle forma giyemeyecek Emre Belözoğlu da Ozan Tufan’a destek verdi. Emre, Volkan ve Ersun Yalan genç oyuncuya derbide güveniyor.