Doğukan Sinik Hull City’den Neden Ayrıldı?

Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu Hull City AFC, sezon başlında Antalyaspor takımından genç orta saha oyuncusu Doğukan Sinik ‘i bonservisi ile kadrosuna katmıştı. Doğukan Sinik ve Hull City hikayesi çok uzun soluklu olmadı. 2022 23 futbol sezonu başında Hull City AFC’ye katılan genç oyuncu, ara transfer dönemi geldiği anda Antalyaspor’a geri döndü. Antalyaspor’un Hull City AFC’den sezon sonuna kadar kiraladığı Doğukan Sinik, imza töreni sırasında Hull City AFC günleri hakkında da konuştu.

Doğukan Sinik

Doğukan Sinik: ”Çok Ağır Antrenmanlar Yaptık”

İmza töreni sırasında konuşan genç oyuncu, İngiltere’de beklediği kadar forma şansı bulamadığı için devre arasında eski takımına geri döndüğünü belirtti. İmza töreninde konuşan oyuncu;

”Kendimi evimde, yuvamda hissediyorum. Benim açımdan güzel bir tercih oldu. Takımı, hocayı biliyorum. Adaptasyon sorunu yaşamadım. Umarım çok büyük katkılar veririm. Bıraktığım gibi devam ederim. Çok ağır antrenmanlar yaptık. Buradaki antrenman sistemiyle çok farklı antrenmanlarımız. O nedenle hazırım. Çok fazla şans bulamadığım için döndüm.”  sözleri ile neden kısa sürede geri döndüğünü de açıklamış oldu.

Sezon başı Hull City AFC kadrosuna katıldığı sırada takımın o dönemki teknik direktörü Shota Arveladze’ydi ve genç oyuncunun da sezon başında bir sakatlık problemi olmuştu. Uzun süre takımdan ayrı çalışan oyuncu iyileştikten sonra yavaş yavaş forma bulmaya başlamıştı. Hull City AFC’nin bir diğer Türk transferi Ozan Tufan ise zaten Gürcü teknik adam Shota Arveladze’nin değişmez oyuncusu, bankosuydu. Açıkçası Doğukan Sinik’in de iyileşip sakatlığın etkilerini attıktan sonra formayı alacağı düşünülüyordu ama o sırada Hull City AFC oldukça kötü bir döneme girmişti ve takım hoca değişikliğine giderek Shota Arveladze ile yollarını ayırdı. Takımın başına geçen yardımcı hoca Andy Dawson da sakatlığın etkilerini yavaş yavaş üzerinden atan Doğukan Sinik’e de zaman zaman forma şansı verdi. Ancak Hull City AFC ‘de kötü gidişata dur diyemedi ve devamında Andy Dawson eski görevine geri dönüp 2022 23 futbol sezonunda takımın üçüncü teknik direktörü olarak Liam Rosenior geldi takımın başına.

Liam Rosenior da Zaman Zaman Süre Verdi

Takımın bu seneki üçüncü teknik direktörü Liam Rosenior da Türk oyuncu Doğukan Sinik’e zaman zaman forma şansı verdi ama ilerleyen haftalarda Liam Rosenior hem Doğukan Sinir’i hem de Ozan Tufan’ı tamamen ilk 11’den kesti ve Hull City AFC bu şekilde girdi devre arasına. Doğukan Sinik Championship’te 12 maçta forma şansı buldu ilk devre boyunca ve bu 12 maçta 1 de asist üretti. Bu 12 maçta iki de sarı kart gördü Türk oyuncu. İşin ilginç yanı, 23 yaşındaki orta saha oyuncusunun Türkiye’ye döner dönmez çıktığı ilk lig maçında golle buluşmasıydı belki de. Doğukan Sinik, sezon sonunda İngiliz ekibine geri dönecek.