Doğukan Sinik Kendini Buluyor

Sezon başında Hull City AFC’ye transfer olan ama sakatlık nedeniyle bir türlü forma şansı bulamayan Doğukan Sinik iyileşti ve süre almaya başladı. Doğukan Sinik, son oynanan lig maçında da oyuna sonradan girerek bir golün asistini yaptı ve alınan 3 puanda pay sahibi oldu.

Doğukan Sinik

İki Türk Oyuncudan Biri

Acun Ilıcalı, Hull City AFC takımını geride kalan 2021 22 futbol sezonunun sonlarına doğru satın almıştı. O sırada düşme hattında olan takımın başına hota Arveladze’yi getiren Acun Ilıcalı bu hamlesiyle takımı ligde tutmayı başarmıştı. Her fırsatta Premier Lig hayalinden bahseden Acun Ilcıalı, bu doğrultuda bu sezon başında Türkiye merkezli önemli transferlere imza atmış, İngiltere Premier Lig’e yükselme mücadelesinin verildiği Championship’in en değerli 10 kadrosundan birini oluşturmuştu. Kadroya iki de önemli Türk oyuncu kattı Acun Ilıcalı sezon başında; Fenerbahçe’den Ozan Tufan ve Antalyaspor takımından da Doğukan Sinik. Ozan Tufan neredeyse sezon başından itibaren Shota Arveladze için değişmez bir isim olurken Doğukan Sinik ise sakatlığı nedeniyle kadroya giremiyordu.

Sezona çok iyi giren Hull City AFC 3 4 haftanın sonunda kendisini Champisonship’te liderlik mücadelesi yaparken buldu. Sezona 4 2 3 1 ile başlayan Hull City AFC’de Shota Arveladze milli oyuncumuz Ozan Tufan’ı forvet arkasında kullanıyordu. Başarılı geçen ilk haftalarında ardından ise Hull City AFC üst üste kötü sonuçlar aldı ve ciddi bir düşüş yaşadı. Gürcü teknik adamın tüm çabalarına rağmen bu kötü gidiş durmayın Shota Arveladze ile yollar ayrıldı ve yardımcı hoca Andy Dawson takımın başına geldi. Bu süreçte sakatlığı geçen Doğukan Sinir de yavaş yavaş süre bulmaya başladı, diğer yandan Andy Dawson, Ozan Tufan’ı önce savunmanın önüne sonra da yedek kulübesine çekti. Hull City ve Andy Dawson birlikteliği de çok uzun soluklu olmadı. Acun Ilıcalı alınan istikrarsız sonuçların ve son alınan mağlubiyetin ardından Andy Dawson yerine Liam Rosenier takımın başına getirildi ama Andy Dawson yeniden teknik heyet içerisindeki yardımcı hocalık görevine geri döndü.

Doğukan Sinik Geri Dönüşte Başroldeydi

Liam Rosenier önderliğinde ilk çıkılan maçta Milwall ile 0 0 berabere kalarak mağlubiyet serisine son verip puan almayı başardı Hull City AFC. Bir sonraki hafta ise Cardiff ile karşılaştı Hull Cityt takımı ve bu maçta yeni hocasıyla ilk 3 puanını alırken Doğukan Sinik de Hull City formasıyla ilk asistinin yaptı. Bu sezon Hull City AFC formasıyla 9 maçta forma giyen oyuncu toplamda 271 dakika süre aldı. Cardiff maçında 2 1 yenik duruma düşen Hull City AFC’de Doğukan Sinik ikinci yarının ortalarında oyuna girdi ve skoru 2 2 eşitliğe taşıyan golün asistini yaptı. Sonrasında bir gol daha bulan Hull City AFC maçı 3 2 kazanmayı başardı.