Liam Rosenier Galibiyetle Başladı

Hull City AFC yeni hocasıyla çıktığı ikinci maçında galibiyet almayı başardı ve aslında bu maç Liam Rosenier için Hull City AFC kariyerinin ilk maçı sayılabilir aslında. Çünkü Liam Rosenier’in ilk maçı olan Milwall maçı, genç hoca takımla sözleşme imzaladıktan sadece 2 gün sonraydı ve o maça takımı hazırlayan kişi Liam Rosenier değil Andy Dawson’du.

Liam Rosenier

Millwall Maçı Hull City İçin De Liam Rosenier İçin De Ölçü Değildi

Hull City AFC Milwall maçına Liam Rosenier önderliğinde çıksa da dediğimiz gibi sadece 2 gün olmuştu genç teknik adamın takıma katılma süresi. Ayrıca Milwall maçında ciddi bir talihsizlik de yaşadı Hull City takımı ve henüz ilk yarıda maçta 10 kişi kaldı. Haliyle genç teknik adamın oyuna müdahale ihtimali de çok kısıtlandı. Zaten şiddetle puana ihtiyacı olan, düşme hattında yer alan ve psikolojik olarak da kırılgan bir yapıya sahip Hull City AFC, 10 kişi kaldıktan sonra tamamen kalesini gole kapatmaya odaklandı ve ortada teknik taktik ile açıklanacak fazla bir şey kalmadı. Milwall oynadı, Hull City AFC ise sadece kalesine gömülüp gol yememeye çalıştı sonuç olarak da istediğini aldı. Dolayısıyla Hull City AFC’nin yeni teknik adamının asıl provası Cardiff maçı oldu. Bu maçta Liam Rosenier’ın seçeceği formasyondan oyuncu tercihlerine kadar her şey büyük bir merak konusuydu.

Liam Rosenier Değişiklikle Oyunu Değiştirdi

Hull City AFC maça adeta golle başladı ve henüz 4. dakikada forvet arkası rolünde sahaya çıkan D. Pelkas ile 1 0 öne geçti. Hull City AFC’nin yeni teknik adamı 4 2 3 1 dizilimi ile çıkardı takımını sahaya. Hull City AFC’ye ait merak edilen bir diğer konu da elbette ki Türk oyuncular Ozan Tufan ve Doğukan Sinik’in durumlarıydı. İki oyuncu da maça yedek kulübesinde başladı. İlk yarı Hull City AFC’nin 1 0 üstünlüğü ile tamamlandı. İkinci yarıca golle başlayan taraf ise ev sahibi Cardiff oldu. 47. dakikada C. Robinson skora eşitliği getirdi. Maç 1 1 berabere devam ederken Ozan Tufan 61. dakikada oyuna girdi ve büyük bir şansızlık olarak bu değişiklikten 1 dakika sonra da Cardiff Gavin Whyte ile skoru 2 1’e getirdi. Bu golden sonra Liam Rosenier maça müthiş bir müdahalede bulundu. 73. dakikada D. Pelkas yerine Doğukan Sinik oyuna girdi ve temsilcimiz 2 dakika sonra asist yaparak skorun eşitlenmesini sağladı. Bu golden 2 dakika sonra 2. golü atan Regan Slater bir kez daha sahneye çıktı ve konuk ekibi 3 2 öne geçirdi.

Bu skorla birlikte Hull City 3 maç aradan sonra tekrar galibiyet alırken maça dair en ilginç not Liam Rosenier’ın 5 oyuncu değişikliği hakkından sadece 3’ünü kullanması oldu.