Türk Oyuncular Yedek Kaldı

Hull City AFC’de Türk oyuncular forma giyiyor ne var ki iki oyuncu da son haftalarda formalarını kaybettiler ve artık yedek soyunmaya başladılar. 2021 22 futbol sezonunda düşme hattındayken Acun Ilıcalı tarafından satın alınan takım, sonrasında teknik direktörlüğe Shota Arveladze’yi getirmiş ve üst üste aldığı puanlarla ligde kalmayı başarmış bu sonucun ardından da taraftarlar arasında büyük bir Türkiye sempatisi doğmuş, takımın patronu Acun Ilıcalı adına besteler yapılmıştı.

Sezon Başında Türk Oyuncular Transfer Edildi

2021 22 futbol sezonu sonunda Championship’te kalmayı başaran Hull City AFC, 2022 23 futbol sezonu öncesinde Türkiye pazarından pek çok transfere imza atmıştı. Yeni Malatya’dan Benjamin Tetteh, bir dönem Denizlispor’da forma giyen Oscar Estupinan, bir dönem Galatasaray forması giyen Jean M. Seri, Fenerbahçe’den de D. Pelkas ve Allahyar Sayyadmanesh’i kadrosuna kattı. Türkiye temaslı bu transferlerle birlikte iki de Türk oyuncuyu kadrosuna kattı Acun Ilıcalı ve Antalyaspor’dan Doğukan Sinik ile Fenerbahçe’nin milli oyuncusu Ozan Tufan Hull City AFC kadrosuna katıldı. Böylece Hull City AFC’nin 2022 23 sezonu kadrosunda iki Türk oyuncu yer almış oldu.

Sezona Shota Arveladze önderliğinde başlayan Hull City AFC’de Ozan Tufan ilk 11’de yerini alırken Doğukan Sinik ise sakatlığı sebebiyle kadroya giremedi. Sezona çok iyi başlayan takım Championship’te zirve mücadelesinde buldu kendisini. İlk üç dört hafta boyunca Hull City AFC için Premier Lig hayalleri kurulmaya başlandı. Bu sırada Ozan Tufan tüm maçlarda sahaya çıkıp 4 2 3 1 formasyonunda forvet arkasında yer alıp övgüleri de topluyordu ne var ki rüya kısa sürdü ve Hull City AFC çok ciddi bir düşüş yaşamaya başladı. Bu sırada Ozan Tufan hala ilk 11’in bir parçasıydı ama düşüş durdurulamayınca Shota Avrladze ile yollar ayrıldı ve takımın başına yardımcı hoca Andy Dawson geçti.

Andy Dawson‘ın takımın başına geçmesiyle beraber Türk oyuncular için bazı değişimler yaşandı. Sakarlığı geçen Doğukan Sinik süre bulmaya başlakren hatta ilk 11 bile çıkarken Oizan Tufan ise forvet arkasından savunmanın önüne kaydırıldı. Sonrasında ise iki oyuncumuz da yedek kalmaya başladı. Ancak Hull City AFC’deki istikrarsız sonuçlar Andy Dawson ile de devam edince Acun Ilıcalı bir kez daha hoca dğeişikliğine gitti ve takımın başına Lian Rosenior’u getirdi.

Türk oyuncular

Liam Rosenior da Oyuncularımızı Yedek Bıraktı

Liam Rosenior henüz Hull City AFC ile sadece 2 maça çıktı. Önce Milwall deplasmanında 0 0’lık beraberlik alan genç hoca ikinci maçında ise Cardiff takımını 3 2 mağlup ederek 2 maçta 4 puan topladı. Bu iki maçtada Türk oyuncular yedek kulübesindeydi. Cardiff maçında iki Türk oyuncu da ikinci yarıda oyunda dahil olurken Doğukan Sinik bir de asiste imza atarak 3 puanın alınmasına direkt katkı sunmuş oldu.