Fenerbahçe Ekibi Bu Sezon Kümeye Düşmeye Yakın

Kaptanlık görevinde başarılı orta saha oyuncusu Ozan Tufan yer alan Fenerbahçe ekibi, ciddi bir çöküş yaşama gerçeği ile yüz yüze. Üst üste toplamda 7 maçta da ciddi bir puan kaybı yaşayan sarı lacivertli ekibin kendine gelmesi için tüm taraftarlar ve futbol severlerin gözleri Kulüp Başkanı Ali Koç’a çevrildi.

Art arda 7 maçta da puan kaybı yaşayan Fenerbahçe ekibinin başında, sportif direktör ya da teknik direktör yer almıyor. Zor bir dönemden geçen sarı lacivertli ekipte, gözler Kulüp Başkanı Ali Koç’a çevrildi. Takım kaptanlığı görevinde Ozan Tufan ve Emre Belözoğlu’nun yer aldığı ekipte, geçen sezonun adeta tekrarı yaşanmaya devam ediyor. Küme düşme hattının çok yakınlarında bulunan sarı kanarya, ciddi bir süreçten geçerken, taraftarların tepkisi ise kulübü çok daha fazla yoruyor.

İlk Yarıdan Eser Yok

Adeta bir ilkleri yaşama sezonu olan Süper Lig’de sarı lacivertli ekip, ligin ilk yarısındaki yerini mumla arar duruma geldi. Matematiksel anlamda şampiyonluk için mücadeleye etmeye devam etse de, kanaryanın durumu tüm taraftarları ve yönetimi korkutmayı da sürdürüyor.

Toplamda 7 müsabaka boyunca galibiyet alamayan ve hanesine puan yazdırmayı unutan sarı lacivertli ekip, ikinci devrede 2 kez galibiyet sevinci yaşadı. Bunun yanı sıra 3 kez berabere kalan ekip, 4 de yenilgi aldı ve bugüne kadar yalnızca 9 puanın sahibi oldu.