Fenerbahçe Kulübü Koronavirüs Önlemini Şükrü Saraçoğlu’nda Almaya Devam Ediyor

Fenerbahçe Kulübü’nde koronavirüs salgını sarı lacivertlilerin saha içerisinde yer alan Müze Turu organizasyonuna da etki etti. Alınan karar sebebiyle virüse önlem amacıyla Şükrü Saraçoğlu Spor Kompleksi’nde hizmetine devam eden Fenerbahçe Efsanesi Stadyum ve Müze Turu organizasyonları da durduruldu.

Çin’in Wuhan kentinde Aralık ayı itibariyle ilk vakanın görülmesinin ardından, kısa sürede tüm dünyaya yayılan yeni tip koronavirüsü, binlerce kişinin ölümüne neden oldu. Türkiye’de de ilk vakanın görülmesinin ardından alınan önlemler ve virüs, en çok da spor organizasyonlarını vurdu.

İlk vakanın artmasının ardından ülkedeki tüm spor organizasyonlarının seyircisiz şekilde oynanması kararının ardından, tüm spor kulüpleri de kendi önlemlerini almayı sürdürdü. Virüse ilişkin önlem alan Fenerbahçe Spor Kulübü de, Şükrü Saraçoğlu Spor Kompleksi’nde hizmeti süren Fenerbahçe Efsanesi Stadyum ve Müze Turu organizasyonlarını, önlem kapsamında durdurmuş olduğunun açıklamasını yaptı.

Hazırlıklar Can Bartu Tesisleri’nde Devam Ediyor

Alınan önlemler son derece ciddi bir şekilde sürdürülürken, takımın müsabaka hazırlıklarına da Fenerbahçe Can Bartu Tesisleri’nde devam ettiği öğrenildi.

Kontrollü bir şekilde hazırlıklarına devam eden sarı lacivertliler, virüsle baş edebilmek için yeni kararlar almayı sürdürecek gibi görünüyor.