Fenerbahçe Yeni Sezon Hazırlığında Yalçın Koşukavak İmzası

Süper Lig’in 26’ıncı haftasında İttifak Holding Konyaspor ekibine konuk olan Fenerbahçe ekibi, müsabakadan 1-0 skorla yenik ayrılmıştı. Art arda pek çok yenilgi alan sarı lacivertli ekip, Teknik Direktör arayışını ise hala sürdürmeye devam ediyor.

 

2021 senesi için planlar yapmaya başlayan Fenerbahçe Spor Kulübü, resmi internet sitesinden yapmış olduğu açıklamada Altay Teknik Direktörü Yalçın Koşukavak ile görüşüldüğünü fakat bu görüşmelerin sezon sonuna kadar dondurulmuş olduğunun bilgisini verdi.

 

Edinilen bilgilere göre ise Altay Teknik Direktörü Yalçın Koşukavak için birleştirici bağ olacağı bildirildi. Teknik adamın ise üst yapı ve altyapı ekipleri arasında köprü görevi göreceği açıklandı.

 

Emre Belözoğlu Sportif Direktör Olacak

 

Söz konusu uygulamaya ilk olarak David Badia ile başlayan Ali Koç yönetimi, Comolli’nin sonrasında Badia ile anlaşmıştı. Fakat Badia, kişisel sorunlarını gerekçe bildirerek görevinden ayrılma kararını sarı lacivertli yönetime bildirmişti.

 

Öte yandan sarı kanaryada Emre Belözoğlu da gelecek sezonda sportif direktör olarak yer alma hazırlığı içerisinde. Koşukavak da bu süreç içerisinde, Belözoğlu önderliğinde kurulması planlanan ekipte yer alacaklar arasında.

 

Bu süreçte teknik adam, genç oyuncuların gelişimi ve A takım ekibine geçişi hususunda da raporlar hazırlayacak, A takımın teknik direktörüne ve sportif direktöre sunmuş olacak.