Fenerbahçe Emre Belözoğlu İle Farklı Bir Yol İzleyecek

Yeni tip koronavirüs salgını sürecinde tüm ligler süresiz olarak askıya alınmış olsa da kulüpler yeni sezon için hazırlıklara devam ediyor. Fenerbahçe ekibinde de Emre Belözoğlu ile ilgili yeni bir gelişme söz konusu oldu. Teknik Direktör Ersun Yanal ile yollarını ayırma kararı alan sarı lacivertli takımda, çalıştırıcı arayışları devam ediyor.

Sezon sonunda futbolu bırakması planlanan Emre Belözoğlu ile ilgili ise Fenerbahçe ekibinin başına geçeceğine ilişkin bir durum gündeme oturdu. Fakat sarı lacivertli yönetim, 39 yaşında olan tecrübeli futbolcu ile farklı bir plan yapmayı sürdürüyor.

İdari Menajer Ve Sportif Direktör Olacak

Takımda kaptanlık görevini Ozan Tufan ile paylaşan 39 yaşındaki başarılı sporcu, bu dönemde teknik direktör olarak takımın başına geçeceğine ilişkin çok sayıda iddia içerisinde yer aldı. Fakat sporcu, çalıştırıcı olarak kulüpte yer almayacak. Onun yerine, gelecek sezonda idari menajerlik ve sportif direktörlük görevlerini aynı anda sürdürecek.

Ozan Tufan ile kaptanlık görevini paylaşan Belözoğlu, yeni sezonda üstleneceği bu görev ile ise aslında bir ilke imza atacak. Çünkü iki görevi aynı anda üstlenen bir kişi henüz yok. Net olarak futbolu bırakacağına ilişkin bir açıklamayı ise henüz yapmamış olsa bile, sarı lacivertli futbolcunun futbolu artık bırakacağı düşünülüyor.