Fenerbahçe Kayserispor Maçı Öncesinde Gereken Önlemleri Aldı

Çin’in Wuhan kentinde başlayan ve kısa süre içerisinde dünyanın tamamına yayılan yeni tip koronavirüs salgını spor dünyasını da vurdu.

Türkiye’de ilk vakanın görülmesinin ardından, tüm spor müsabakalarında seyircisiz oynanma kararı alınmıştı. Fakat vaka sayısının günden güne artması ve ölümlerin olması sebebiyle, dün akşamüstü saatlerinde Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından tüm spor müsabakalarının süresiz olarak ertelenmesine karar verildiği bildirildi.

Duruma ilişkin önlem alan ekiplerden biri de Fenerbahçe Spor Kulübü oldu. Dünya Sağlık Örgütü tarafından da pandemi olarak ilan edilen küresel salgına ilişkin tedbirlerini almayı sürdüren sarı lacivertli yönetim, Süper Lig’in 27’inci haftasında oynanması planlanan Hes Kablo Kayserispor müsabakası öncesinde ev sahibi olacak Ülker Stadı’nda dezenfekte işlemlerini gerçekleştirdi.

Müsabaka öncesinde tüm statta gerçekleşen dezenfekte işlemlerinde belediye yetkilileri son derece özenli bir çalışmaya imza attı. Stat içi, tribünler, yedek kulübeler, oyuncu çıkış tünelleri, soyunma odaları, basın toplantı odası, hakem odaları ve stat içinde yer alan tüm kapalı alanlar virüsü önlemek amaçlı temizlendi.

Maç Ertelendi

Öte yandan kulüp çalışanlarının, yöneticilerin ve basın mensuplarının bulunacağı tribünlerde de aynı işlem uygulandı.

Fakat dün akşamüstü Gençlik ve Spor Bakanlığı, tüm spor müsabakalarının süresiz olarak ertelenmesi kararını açıkladı. Bu nedenle Kayseri ve Fenerbahçe maçı da sonraki tarihe ertelenmiş oldu.