Tuvalet Kağıdı Akımına Fenerbahçe Ekibinin Kaptanı Ozan Tufan Da Katıldı

Çin’in Wuhan kentinde ilk vakanın görülmüş olduğu yeni tip koronavirüs, tüm dünyaya kısa sürede yayılarak 11 binden fazla kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu. Geçtiğimiz hafta Türkiye’de de ilk vakanın görülmesinin ardından, ülkede küresel salgına yönelik tedbir amaçlı ilk olarak tüm spor müsabakalarının seyircisiz oynanmasına karar verildi. Sonrasında ise sayının giderek artması ve hayatını koronavirüs sebebiyle kaybeden kişilerin varlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı, tüm liglerin süresiz olarak ertelenmesine karar verdi.

Spor müsabakalarının ertelenmesinin ardından, evde kal çağrıları ile ön plana çıkan sporcular ise, kendi evlerinde yapmış oldukları spor videoları ve tavsiyeler ile gündem oldu. Özellikle de tuvalet kağıdı sektiren futbolcular, evde kal çağrısı ile sporu evde yaparak tedbir aldıklarını belirten videolar çekti.

Kısa Sürede Gündeme Oturdu

Fenerbahçe ekibinin de kaptanlığını üstlenen 24 yaşındaki orta saha oyuncusu Ozan Tufan, evde kal çağrısına uymak ve koronavirüse karşı tedbir alınması gerektiğine dikkat çeken tuvalet kağıdı sektirme akımına uyum sağlayarak, sosyal medya üzerinden videosunu paylaştı.

Videosunda tuvalet kağıdı sektiren Ozan Tufan, bu videosu ile kısa süre içerisinde spor gündeminin merkezi oldu ve virüse yönelik tedbire de destek çıktığını belirtti.