Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetimi İki Yıldızını Transfer Edemeyecek

Fenerbahçe Spor Kulübü yönetimi, ekonomik krizde olduğu süreçte iki yıldız oyuncusu Ozan Tufan ve Vedat Muriç ile gelir elde etmek istiyordu. Fakat EURO 2020 organizasyonunun ertelenmesinin sonrasında, sarı lacivertli ekibin planları ters düz olmuş oldu.

Yeni tip koronavirüs, spor dünyasını da olumsuz bir şekilde etkiledi. Salgın sebebiyle EURO 2020 organizasyonunun 1 yıl sonraya ertelenmesi, Fenerbahçe Spor Kulübü için de zorluk yaşattı.

EURO 2020 organizasyonunun ardından, Ozan Tufan ve Vedat Muriç’in bonservisleri ile satılması planlanıyordu. Fakat etkinliğin ertelenmesi, sarı lacivertli ekibin ekonomik planlarını da alt üst etmeye neden oldu.

30 Milyon Euro Getiri Bekleniyordu

Avrupa’da futbolun neredeyse durma seviyesine gelmesi, transfer sürecini de olumsuz yönde etkileyen durumların başında geldi. Bu süreçte de oyuncularını satışa çıkarmak isteyen sarı lacivertli ekip, planını bir süreliğine durdurmak zorunda kaldı.

EURO 2020’de oynanan grup maçlarında sarı lacivertli ekibin kaptanı olan Ozan Tufan, sergileyeceği performanslar açısından da ciddi bir önem taşıyordu. Fakat salgının ilerlemesi, bu yüzden liglerin süresiz bir şekilde ertelenmesi, iki oyuncunun da satışı için durma seviyesini beraberinde getirdi. Bu süreçte iki isimden 30 milyon Euro gelir elde etme planı bulunan sarı lacivertli yönetim, ekonomik anlamda gelirini de bu yüzden durdurmak durumunda kaldı.